SPIN

„Skarbonki miłosierdzia” w Caritas

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 marca 2017, 06:30 Społeczeństwo

Na czas Wielkiego Postu, Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała 10 tys. „Skarbonek miłosierdzia” i 40 tys. baranków wielkanocnych, które nieodłącznie wiążą się z akcją „Jałmużna Wielkopostna 2017”. Zebrane środki pozwolą na wsparcie działań charytatywnych w parafiach diecezji i siedleckiej Caritas.

Środki, które do tej pory przeznaczało się na słodycze, zabawki, papierosy, alkohol czy nowe ubrania można przekazać do „Skarbonek miłosierdzia”. Parafie zbierają pieniądze ze skarbonek na leczenie dzieci i osób starszych, natomiast Szkolne Koła Caritas na program stypendialny dla dzieci i młodzieży „Skrzydła”.

Jeśli chodzi o środki zebrane ze sprzedaży baranków z białej czekolady (o wartości 5zł), to 1 zł pozostaje na dzieła charytatywne w parafiach, a część zostanie przekazana do siedleckiej Caritas (m.in. na utrzymanie jadłodajni i pomoc doraźną).

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. Babcia dodano 4 lata temu

    Nie róbcie nas baranków w bambuko ile można doić ,emeryturki małe leki drogie no i wnuczki ręce wyciągają, zlitujcie się misiaczki bo ……….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?