SPIN

Ruszył elektroniczny nabór do przedszkoli

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 11:09 Siedlce

Rozpoczęła się w Siedlcach rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018. Podobnie jak w latach ubiegłych, przedszkola i rodzice mają do dyspozycji elektroniczny system wspierający prowadzenie procesu rekrutacji „Nabór – Przedszkola”.

System obejmuje elektroniczną rekrutacją wszystkie przedszkola w mieście – publiczne i niepubliczne oraz oddziały przedszkolne we wszystkich szkołach podstawowych. Łączna oferta publicznych i niepublicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych to 3 909 miejsc, w tym – 2 220 w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i 1 689 w niepublicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych.

Podstawą rekrutacji do przedszkoli publicznych jest 7 kryteriów ustawowych opisanych w ustawie o systemie oświaty (wielodzietność, niepełnosprawność dziecka, rodzeństwa lub rodziców, samotne wychowywanie, piecza zastępcza) oraz 3 kryteria społeczne, które zostały określone w uchwale Rady Miasta Siedlce. Są one szczegółowo opisane na stronie internetowej naboru: www.siedlce.przedszkola.vnabor.pl

Terminy naboru:
– od 3 do 21 kwietnia – rejestracja kandydatów,
– między 5 a 12 maja – publikacja list zakwalifikowanych i potwierdzenie woli,
– 15 maja    – publikacja list przyjętych,
– od 22 do 26 maja – rekrutacja uzupełniająca – rejestracja kandydatów,
– od 31 maja do 7 czerwca – rekrutacja uzupełniająca – publikacja list zakwalifikowanych i potwierdzanie woli,
– 8 czerwca – rekrutacja uzupełniająca – publikacja list przyjętych

źródło: UM Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?