SPIN

„Tradycyjne książki pachną”

Aneta Borkowska wtorek, 4 kwietnia 2017, 11:45 Siedlce

Studenci i uczniowie siedleckich szkół średnich, gimnazjów i podstawówek – wszyscy zmierzyli się wczoraj z niełatwym językiem polskim.

VII Dyktando Siedleckie pisano w czterech różnych miejscach: Szkole Podstawowej nr 4, Publicznym Gimnazjum nr 2, II Liceum Ogólnokształcącym oraz Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym.

– Dyktando moim zdaniem było dosyć trudne, było wiele wyjątków i wyrazów których nie mieliśmy w szkole, ale myślę, że poszło całkiem dobrze – mówi Natalia z PG nr 3. – Wicemistrza zajmiemy – śmieje się Julia także z PG nr 3 i dodaje –  Takie imprezy dają szanse uczniom pokazać talenty i rozwijać pasje i są potrzebne. Ja jestem tutaj chyba 4 czy piąty raz.

Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że najlepszą nauką ortografii jest czytanie książek.

– Trzeba duuuuużo czytać, naprawdę wszystko co nam wpadnie w ręce – mówi Patryca z PG nr 6. – I chyba jednak lepsze do nauki są tradycyjne książki niż elektroniczne. Poza tym te tradycyjne pachną i nie wyobrażam sobie abym zaczęła czytać z komputera – dodaje Julia z PG nr 6.

Uroczyste podsumowanie odbędzie się 11 kwietnia o godz. 12. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach, ul. Szkolna 2.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?