SPIN

Chcieć to móc! Jest miasteczko rowerowe

redakcja czwartek, 27 kwietnia 2017, 22:07 Siedlce

W strugach deszczu przy ul. Sobieskiego w Siedlcach otwarto dzisiaj miasteczko rowerowe. Po wielu latach miejsce to znowu zacznie tętnić życiem.

Teren w pobliżu miejskiego żłobka wyłożono kostką, postawiono znaki drogowe pionowe, namalowano poziome, a wszystko po to, aby dzieci mogły uczyć się bezpiecznej jazdy na rowerze. Inwestycja to zasługa siedlczan, którzy pozyskali fundusze na budowę miasteczka.

Pomysł zrodził się podczas spaceru dwojga mieszkańców, którzy wspominali czasy, kiedy oni byli małymi dziećmi i korzystali z tego placu – wyjaśniła Agnieszka Czarnocka ze stowarzyszenia „Aktywni na Plus”. – Powiedzieli to znajomym, a że ci są także członkami stowarzyszenia, wszyscy razem wpadliśmy na pomysł, aby miasteczko wróciło do swojej dawnej świetności.

W dalszej kolejności grupa nawiązała kontakt z Siedlecką Spółdzielnią Mieszkaniową i zaoferowała swoją pomoc w inwestycji. Dołączyła do nich także grupa nieformalna „Bezpieczni siedlczanie”. Powstał projekt miasteczka.

Z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich udało się pozyskać 5 tysięcy złotych, resztę dołożył samorząd, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach i inwestorzy prywatni. W sumie budowa miasteczka rowerowego pochłonęła ponad 100 tysięcy złotych.

Na początku miały to być tylko pieniądze na załatanie dziur, które były widoczne w tym miasteczku – śmiała się Wioletta Wysokińska z grupy nieformalnej Bezpieczni siedlczanie. – Ale z biegiem czasu dzięki dobrej woli wielu ludzi, udało się zrewitalizować cały teren.

Cały projekt powstał z myślą o dzieciach, które przygotowują się do egzaminów na kartę rowerową.

Miasteczko jest super! Super się jeździ, jest bezpiecznie, ładnie. Są różne znaki. Będziemy tu bez obawy jeździć – obiecali uczniowie z SP nr 9 w Siedlcach.

3 komentarze

  1. Kros dodano 4 lata temu

    Długo, długo, bardzo długo czekaliśmy aż … do dziś 🙂 Będą dzieci śmigać bo cóż one są winne?

  2. Karol dodano 4 lata temu

    Czekałem na tą chwilę 25 lat. Kiedyś tam tętniło zycie. Echh wspomnienia

  3. Halina dodano 4 lata temu

    Tak miasteczko jest ładne dla jednych dzieci …Ale dla innych,małych dzieci od 0 – 3 lat w jedynym żłobku miejskim w Siedlcach jest zamknięty dojazd do żłobka na łańcuch, co jest wielkim utrudnieniem dla funkcjonalności placówki szczególnie dla dostaw artykułów spożywczych do żywienia dzieci oraz służb tj. wywóz śmieci, pogotowia , straży i innych bez których nie może funkcjonować placówka służąca mieszkańcom całego miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?