SPIN

Budżet obywatelski – trwa pierwsze spotkanie

Aneta Borkowska poniedziałek, 19 czerwca 2017, 18:30 Siedlce

Trwa pierwsze spotkanie z mieszkańcami Siedlec w sprawie budżetu obywatelskiego. Urzędnicy przedstawiają projekty zaproponowane przez siedlczanin w 2 okręgu konsultacyjnym. Wśród pomysłów zgłoszonych jest między innymi: obserwatorium, otwarta siłownia na Jagiełły i budowy chodników.

Na początku wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki opowiedział o idei, a także o najbliższych planach inwestycyjnych miasta (obwodnica i tunel).

W okręgu nr 2 zgłoszono 6 wniosków – jeden został wykluczony z przyczyn formalnych (tereny nie należą do miasta), a drugi nie przeszedł oceny merytorycznej. Każdy z autorów czterech zaakceptowanych projektów przedstawi uczestnikom swoje propozycje.

 

– Jestem dumny, że są ludzie którzy przygotowali projekty, włożyli wysiłek i chcą coś zrobić dla miasta. Ten budżet miał spowodować to, że siedlczanie zaczną działać na rzecz innych – mówi Kazimierz Paryła, skarbnik miasta. – Zaktywizujmy znajomych. Wyciągnijmy ich z łóżek, żeby zasiedli przed komputerem, niech klikają, niech głosują – dodaje.

Jutro spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Orlicz-Dreszera, w środę w Publicznym Gimnazjum nr 4 przy ulicy Pescantina. Oba spotkania o godzinie 18.

 

10 komentarzy

 1. spotkanie dodano 4 lata temu

  do rana się zakończy?

 2. ... dodano 4 lata temu

  Chodniki tak. Obserwatorium natomiast to grube przegięcie, wystarczy już, rozbudowa to u siebie w domu za swoje.

 3. Marek dodano 4 lata temu

  "Obserwatorium natomiast to grube przegięcie" chodnik i piwo i TV to najlepsze by było…
  patrz przyszłościowo!
  Budżet obywatelski to nie prace remontowe. Bo na to jest inna kasa.

 4. Tomek dodano 4 lata temu

  Smutno tylko, że tyle wolnych krzeseł. Widać jako ogół nie jesteśmy aktywnymi obywatelami. Może jednak coś się zmienia w dobrym kierunku skoro taki budżet w ogóle zaistniał 🙂

 5. I mają rację, że nie przyszli dodano 4 lata temu

  Gdy Prezydent coś sobie wymyśli (Magellan i wiele innych), Radni "łapy" w górę, hura, niech żyje i sprawa zaklepana. Tu do wydania 125 tysięcy i gadają już 6 miesięcy i jeszcze to potrwa następne 12.

  Hura!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Zrobić chodnik do bloku. Hura!
  Naprawiać rowery nad zalewem. Hura !
  Może taki zakład naprawczy co kilometr. Może co 100 m "podajnię parasolek" bo jak spadnie deszcz jest to niezbędne.

  Hura!!!!!!!

 6. alex dodano 4 lata temu

  Czy jeszcze trwa to spotkanie?

 7. Emil dodano 4 lata temu

  A ten który krzyczy "Hura!!!" może by coś konstruktywnego zaproponował. Może jakiś wniosek, jakaś petycja? Idiotyczne krytykanctwo świadczy o bezradności i w gruncie rzeczy do niczego nie prowadzi. Totalna opozycja jest tego najlepszym przykładem. Psy szczękają a karawana jedzie dalej!

  • nie idzie tylko "lezie" dodano 4 lata temu

   Te psy będą i będą ale karawana ma się coraz gorzej, "wody" mniej i mniej chociaż "wiatr"
   niby przyjazny.
   Wiatr to wiatr nie będzie tylko i zawsze w jedną stronę i tylko dla tej karawany (tu siedleckiej).

 8. byly siedlczanin dodano 4 lata temu

  Ja wlozylem wysilek , sprzedalem mieszkanie I wyjechalem z tego zascianku.Teraz mieszkam w nowym miejscu I placac podatki z zona razem dzialamy na rzecz innych. Do rzadzacych:Przestancie mamic razem z klerem mieszkancow.Do mieszkancow:Obudzcie sie ludzie w koncu,macie tylko jedno zycie (nie ma zadnego raju ani piekla,jest piach).Ps.17 osob na sali?To jest inicjatywa dla Rady Miasta chyba.

 9. byly siedlczanin dodano 4 lata temu

  A przepraszam.21 razem z tymi pod koszem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?