SPIN

Doradcy emerytalni od 3 lipca

Aneta Borkowska poniedziałek, 26 czerwca 2017, 09:22 Społeczeństwo

Od 3 lipca doradcy emerytalni będą dostępni w całej Polsce. Jeżeli wybierasz się na emeryturę, to koniecznie skorzystaj z ich pomocy.

Od lipca w całym kraju w placówkach ZUS pojawi się łącznie 595 doradców emerytalnych. Na Mazowszu ma ich być 82, z czego 3 w siedzibie siedleckiego oddziału ZUS.

W celu skorzystania z nowej usługi wystarczy podczas wizyty w placówce wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie pole „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych, mogą umówić się na wizytę u doradcy przez Internet.

Doradca emerytalny wyjaśni klientom – potencjalnym emerytom – od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by cieszyć się z wyższego świadczenia.

Przypomnijmy: W październiku wchodzą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września.

W Oddziale ZUS w Siedlcach na stanowisko doradcy wytypowano 9 osób zgodnie z powyższym podziałem:

– siedziba oddziału – 3 osoby,

– Inspektorat w Mińsku Mazowieckim – 2 osoby,

– Inspektorat w Garwolinie – 2 osoby,

– Inspektorat w Sokołowie Podlaskim – 2 osoby

źródło: Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?