SPIN

Wakacje z Caritas

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 lipca 2017, 11:23 Społeczeństwo

Mija pierwszy miesiąc wakacji, podczas których dzieci uczęszczające na co dzień do 3 świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach biorą udział w zajęciach, grach i zabawach, a także innych atrakcjach.

Dzięki temu spędzają letnią przerwę od nauki w miłym gronie i regenerują siły przed pierwszym szkolnym dzwonkiem. Zajęcia zapewniają dzieciom bezpieczne, wesołe i urozmaicone korzystanie z wolnego czasu, ucząc przy tym współpracy w grupie, koleżeństwa, wzajemnej pomocy, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz bezpiecznego poruszania się na drogach.

W Siedlcach znajdują się dwie świetlice: socjoterapeutyczna przy ul. Świrskiego 57, działająca w wakacje w godz.: 10:00-15:00 i profilaktyczno-wychowawcza przy ul. Floriańskiej 3, gdzie dzieci mają zajęcia w godz. 9:00-14:00.

Atrakcje sfinansowane są w ramach tzw. małych grantów ze środków Miasta Siedlce, a wśród nich znajdą się: sale zabaw, kino, kręgielnia, wypady do pizzerii z nauką savoir vivre. Oprócz tego dzieci zwiedzą Katolickie Radio Podlasie, Muzeum Regionalne i Muzeum Diecezjalne w Siedlcach oraz wezmą udział w zajęciach bibliotecznych w Bibliotece Miejskiej w Siedlcach.

Podopieczni ze świetlic siedleckiej Caritas mają zajęcia: plastyczne, taneczne, muzyczne, kulinarne, sportowe, teatralne oraz turnieje gier i zabaw, konkursy ale też popołudnia z bajką i filmem z przesłaniem, świetlicowe Talent Show. Zajęcia prowadzą wychowawcy i specjaliści pracujący w ciągu roku szkolnego z dziećmi wspierani przez wolontariuszy.

źródło: Anna Nowińska, biuro prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?