SPIN

Caritas dodaje dzieciom skrzydeł

Aneta Borkowska środa, 23 sierpnia 2017, 11:18 Społeczeństwo

W Caritas Diecezji Siedleckiej rusza nabór do programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży pn. „Skrzydła”. Dzięki wsparciu darczyńców, dzieci otrzymają środki na pokrycie wydatków związanych z nauką w szkole.

O pomoc mogą ubiegać się dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na osiągane wyniki w nauce. Głównym kryterium decydującym o zakwalifikowaniu do programu jest ciężka sytuacja materialna rodziny.

– Dzięki środkom, które organizacja pozyskuje od darczyńców, możliwa jest refundacja faktur i rachunków takich kosztów kwalifikowanych jak: dożywianie w szkole, wyprawka szkolna, drobny sprzęt komputerowy, podręczniki, odzież letnia i zimowa, korepetycje, kursy językowe, opłata za internat, dojazdy do szkoły, wycieczki szkolne, kino, muzeum, teatr, wypoczynek letni lub zimowy – wymienia Edyta Czyżewska, diecezjalny koordynator programu.

Osoby, które chciałyby skorzystać ze „Skrzydeł”, powinny skontaktować się z diecezjalnym koordynatorem programu i dostarczyć wymagane dokumenty. Pierwszy termin składania podań upływa 30 września, a kolejny będzie w styczniu 2018r.

źródło: Anna Nowińska, biuro prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

3 komentarze

  1. ZIBI dodano 3 lata temu

    Nie ośmieszajcie się do końca miejcie trochę honoru .

  2. ccki dodano 3 lata temu

    zapłacą za to ludzie pracujący,rodzice,nie rodzice a nie jak śmieszna diecYzja. Oni nie pracują, nic nie wytwarzają, nie produkują, nie pracują to pasożyty przeforwardują jakaś śmieszna część otrzymanej kasy i będzie ze to oni dali hahahahahaha

  3. artykuł sponsorowany dodano 3 lata temu

    artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?