SPIN

„Zaprasza” imigrantów. Będzie zawiadomienie o przestępstwie

redakcja piątek, 1 września 2017, 14:09 Aktualnie

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował na swoim profilu na portalu społecznościowym, że składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez siedlczanina Pawła Wyrzykowskiego.

Chodzi o „nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym lub wyznaniowym oraz nawoływania do popełnienia zbrodni” jakie miało mieć miejsce podczas zjazdu partii Wolność (której Wyrzykowski jest członkiem) w Łazach .

Zapraszamy wszystkich imigrantów na wolnościówkę do Łazów. Czekamy na was na naszych plażach” – mówi na nagraniu opublikowanym przez Ośrodek Wyrzykowski po czym, jak podkreśla organizacja, przeładowuje trzymaną w ręku broń.

Poglądy Korwina i jego wyznawców trafiają głównie do młodzieży, która daje się uwieść „prostymi rozwiązaniami” głoszonymi przez partię „Wolność”. Również przyzwolenie na stosowanie przemocy wobec ludzi. Codziennie dochodzi w Polsce do ataków na obcokrajowców, bo osoby o niskim potencjale krytycznym czują się moralnie usprawiedliwione właśnie poprzez promowanie tego rodzaju narracji. Dlatego uważamy działanie Pawła Wyrzykowskiego za wysoce szkodliwe społecznie.” informuje Ośrodek

 

3 komentarze

 1. Zibi dodano 3 lata temu

  Niech na głowie stoi bez majtek i tak -nic w polityce nie osiągnie nie zwróci na siebie uwagi bo w polityce jest nikim razem z swoim Korwinem to chwilowy przypadek.

 2. bankier dodano 3 lata temu

  ten śmieszny "ośrodek" jest kierowany przez gości, który ma więcej zarzutów prokuratorskich niż włosów w brodzie…. śmieszny mały człowieczek ten Gaweł…

  • do bankier dodano 3 lata temu

   powiedziałeś albo za dużo, albo za mało… może byś rozwinął?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?