SPIN

„W stronę lepszej przyszłości” – projekt SP nr 4

Aneta Borkowska czwartek, 14 września 2017, 13:26 Społeczeństwo

Wczoraj (13 września) w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach została podpisana umowa partonacką z firmą Jastrzębski S.A.

Dotyczy ona wspomagania nauki wybranego oddziału na poziomie nauczania od klasy 5 do 8 oraz doradztwa zawodowego dla wszystkich oddziałów na poziomie klas 7 i 8. Jest ona owocem prowadzonego w placówce projektu edukacyjnego pt. „W stronę lepszej przyszłości”. Projekt ten opracowany jest w celu zapoznania uczniów z możliwościami wyboru ścieżki zawodowej, prezentacji różnych zawodów, zapoznania z obowiązkami pracowników różnych firm, a w perspektywie właściwego i świadomego wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Autorem projektu jest Anna Szostak, wychowawca klasy 5a, którą to w roku szkolnym 2017/2018 firma otoczy szczególną opieką. Dzięki nawiązanej współpracy uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką i charakterem pracy tej firmy. Poza zajęciami praktycznymi dotyczącymi podstaw księgowości, marketingu, pracy z klientem czy wykorzystania aplikacji biurowych, odbędą się też zajęcia z zakresu fizyki i jej zastosowania w praktyce oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Bezpiecznie z Adasiem”.

A w ramach prezentu powitalnego od firmy, wszyscy otrzymali jednakowe plecaki.

źródło: SP nr 4

2 komentarze

  1. pipi dodano 3 lata temu

    WAZELINA

  2. M. dodano 3 lata temu

    Gratuluję bardzo ciekawego pomysłu.
    Każdy pomysł, który sprawia,że szkoła jest ciekawsza jest na wagę złota. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?