SPIN

Dzień Dawcy Szpiku w „Elektryku”

Aneta Borkowska wtorek, 10 października 2017, 07:53 Społeczeństwo

13 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Siedlcach wraz z fundacją DKMS odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku.

Problem nowotworów krwi w Polsce jest nadal bardzo poważny. Rocznie ponad 9 tysięcy naszych rodaków zapada na tą straszną chorobę. Na ponad milion zarejestrowanych potencjalnych dawców tylko 4 tysiące z nich zostało dawcami faktycznymi. Skala ta obrazuje jak wiele jest jeszcze do zrobienia, aby dać chorym szansę na życie.

Szkoła nie pozostaje obojętna na te problemy i w związku z nadchodzącym Światowym Dniem Dawcy Szpiku organizuje „Dzień Dawcy Szpiku w Elektryku”, który odbędzie się w godzinach od 8. do 13.

W trakcie tego wydarzenia, będzie możliwa rejestracja w bazie dawców fundacji DKMS. Oprócz tego zainteresowani będą mieli możliwość zapoznania się z procedurami związanymi z poborem szpiku, a także rozwiać wszelkie wątpliwości związane z rejestracją jako potencjalny dawcą szpiku. Służyć pomocą będą wolontariusze z klasy 3at pod okiem Ewy Domańskiej, organizatorki i koordynatorki tego wydarzenia.

autor: Mateusz Szmitkowski, nauczyciel ZSP nr 1 w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. Anonim dodano 4 lata temu

    Wspaniała akcja, wspaniała szkoła. Tak trzymać

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?