SPIN

E-samochody w Siedlcach?

Aneta Borkowska czwartek, 19 października 2017, 07:16 Siedlce

Jest duże prawdopodobieństwo, że w Siedlcach ruszy wypożyczalnia aut elektrycznych. Taką informację podał wczoraj w audycji „Lokalnie” na antenie Polskiego Radia RDC wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki.

W przyszłym roku planujemy stworzenie systemu car shering, który można powiedzieć będzie przypominał ten jaki był przy wypożyczeniu rowerów w wakacje. Cena będzie porównywalna do ceny taksówki. Jesteśmy bliscy podpisania listu intencyjnego, mamy partnera zewnętrznego. Systemem miałby się opiekować PEC, a naszą rolą będzie wybrać miejsca postoju tych samochodów. W planach mamy od 4 do 8 pojazdów.

W tym roku w Gdańsku usługę wynajmu samochodów elektrycznych uruchomiła grupa Energa.

Audycji „Lokalnie” i można odsłuchać na stronie RDC TUTAJ (kliknij) 

fot. samochody elektryczne prezentowane podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach

12 komentarzy

 1. ten pan dodano 3 lata temu

  Ten pan obiecywał też kilka razy "remont " Aleksandrii – i co mamy?? Dziura pokrywa dziurę. Niech chodzi tam z dziećmi lub wnukami z hulajnogą, wrotkami, rowerkiem, rolkami. SOR gwarantowany.

 2. ...,, dodano 3 lata temu

  Ciekawe, kto zapłaci za uszkodzenie takiego auta na dziurawych siedleckich drogach…

 3. Marcin dodano 3 lata temu

  A córkę leśniczego do naszego Wojtka przywiózł ?

 4. Ten lans PiSu dodano 3 lata temu

  Staje się już niestrawny. Na litość trochę umiaru i taktu.

 5. siedlce dodano 3 lata temu

  Boże!!! Gdyby to mówił Prezydent Kudelski, to miało by powagę. Ale jakoś temu trudno uwierzyć bo już nieraz tylko opowiadał.

 6. ja?! dodano 3 lata temu

  Gdyby nawet to mówił Pan Kudelski to też bym nie uwierzył… Jeszcze rok, czas zmienić ten bastion obłudy na normalne władze, które nie będą zaciągać kredytów i spłacać ich następnymi.

 7. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  Ruszy wypożyczalnia… żeby ludzie mogli wygodniej dojechać na pociąg do Warszawy?

  • ehe dodano 3 lata temu

   Popieram, bo zarobki i wyzysk nadal taki sam. Nawet Ukraińców nie ma tak dużo u nas w mieście. Widać jaki tu dobrobyt. Przyda się by mieć więcej możliwości dojazdu do pracy.

 8. Stał się cud, kiedy? dodano 3 lata temu

  "– Szczególnie serdecznie witam tych, którzy przyjechali tutaj z pieniędzmi. Rozwój naszego miasta rozpoczął się po wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II. Wówczas przedsiębiorczy mieszkańcy wykrzesali mnóstwo energii – rozpoczął włodarz Siedlec. – Polityka poprzednich władz centralnych naszego państwa była dla nas niekorzystna."

 9. Leszek dodano 3 lata temu

  Ludzie skąd u Was tyle jadu……Inicjatywa jeśli wypali będzie miłą atrakcją

  • A Ty cos rozumiesz? dodano 3 lata temu

   Od władz wymaga się rozsądnych decyzji a nie lecenie bo moda. Masz elektryczny samochód? Znasz kto go ma? Chyba prezydent zna, a nie pospolici ludzie. Oczywiście dobro środowiska jest ważne, ale kto ma te samochody i na kogo je będzie stać by wynająć chociaż raz na rok? Pewnie nikogo, ale pewnie środki z UE są i ciągniemy kolejny kredyt. Niech zrobi coś co będzie dla ludzi.

 10. Zorro dodano 3 lata temu

  Ten marny polityk to nosi parasolkę za innymi i w chodzi w d…………………………. żenada .amen . to wstyd dla miasta .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?