SPIN

Szydło w Mostostalu. Podziękowania dla Tchórzewskiego

Aneta Borkowska środa, 25 października 2017, 13:25 Siedlce

Premier Beata Szydło jest już w Siedlcach. Obecnie jest w Mostostalu podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę zakładu. 

 

– Przede wszystkim zacznę od gratulacji, bo dzisiaj tej firmie trzeba przede wszystkim gratulować. Po pierwsze będzie uruchomiona nowa linia, a więc to oznacza, że zakład się rozwija, że ma dobre perspektywy, że produkcja jest coraz większa, a to jest gwarancja pracy dla tych, którzy tutaj są zatrudnieni i perspektywa pracy dla mieszkańców Siedlec i regionu. Jest to także perspektywa rozwoju miasta i okolicy – powiedziała premier. – Ale drugie gratulacje należą się przede wszystkim na ręce ministra Tchórzewskiego, który był inicjatorem ratowania tego zakładu, zainwestowania w niego by mógł się rozwijać. I dzisiaj możemy uczestniczyć w tym momencie i to widać była dobra decyzja – dodała.

Premier odniosła się także do tego, że dziś przypada druga rocznica wygranych wyborów przez PiS.

Dokładnie dwa lata temu PiS zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Zwyciężyło dlatego, że Polacy postawili na program Prawa i Sprawiedliwości, na ludzi PiS, a także dlatego, że nasz lider przygotował drużynę, która potrafiła bardzo ciężko pracować przez 8 lat w opozycji, a potem wygrać wybory. Ale myślę, że wygraliśmy wybory przede wszystkim dlatego, że wsłuchaliśmy się w głos Polaków. Jedną z tych spraw był rozwój, zrównoważony rozwój, danie równej szansy wszystkim, nie wybranym, nie elitom. Od dwóch lat wywiązujemy się w tego i realizujemy plan, który przynosi efekty. Plan odpowiedzialnego rozwoju zakłada, że najważniejszym priorytetem gospodarczym jest szybki rozwój, jest danie szansy tym, którzy byli jej pozbawiani. Dzięki mądrej polityce można wiele zrobić i ten plan się sprawdza, a my krok po kroku realizujemy jego założenie. Ale to nie tylko plany gospodarcze, bo trudno nie mówić o projektach społecznych, w które wielu wątpiło jak chociażby program Rodzina 500plus. A nam zależy na rodzinie, na poprawie jej bytu. Te cela nam przyświecają i będziemy je realizować to do czego się 2 lata temu zobowiązaliśmy. 


Na spotkaniu jest obecny Krzysztof Tchórzewski, minister energii, którego rozwój Mostostalu cieszy szczególnie.

– Firma matka czyli Polimeks-Mostostal była na skraju upadku. Udało się przekonać spółki energetyczne, że warto tej grupie dać szansę. Negocjacje trwały długo, bo w grę wchodziły poważne pieniądze czyli 300 milionów. Udało się i zarówno cała grupa, jak i Mostostal Siedlce skorzystały z tej szansy – mówił minister. – Polimeks odzyskuje rynki zagraniczne, w 70 procentach to co produkuje wysyła za granice do 40 krajów, jest to firma znana i szanowana. I co ważne załoga wzrasta, od tego czasu kiedy dano jej szansę na rozwój zatrudnienie wzrosło o 500 osób. To tak jakby powstała tutaj nowa firma, jest to duże osiągnięcie. I dzisiaj jeżeli będzie nowa linia produkcyjna to świadczy o tym, że firma widzi perspektywę – dodał. 

Inwestycje w siedleckim Mostostalu wyniosą prawie 30 mln zł. Trzecia linia produkcyjna krat pomostowych, pod budowę której wmurowano dzisiaj akt erekcyjny zacznie działać od połowy przyszłego roku.

Na 16.00 planowane jest spotkanie z mieszkańcami w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury.

21 komentarzy

 1. Anonim dodano 4 lata temu

  A cóż on zrobił dla mostostalu jak dwa lata temu niemal padł te gdzie on był wielki pan tchurz

 2. siedlczanin dodano 4 lata temu

  Zamilcz anonimie!

 3. Andrzej 2 dodano 4 lata temu

  Do Anonima. Dwa lata temu to "on" był posłem opozycji.

 4. Anonim dodano 4 lata temu

  Spotkanie dla mieszańców ale tylko wybranych

 5. Siedlczanin dodano 4 lata temu

  A może by tak napisać: "Premier Beata Szydło", "Krzysztof Tchórzewski Minister Energii". Nie sądzicie?

  • Ula dodano 4 lata temu

   Nie. NIe sądzimy.

 6. do siedlczanin dodano 4 lata temu

  Co za wpisy. Prawda boli????

 7. Rodowity Siedlczanin dodano 4 lata temu

  Kto połączył bankruta Polimex z Mostostalem i za czyich to było rządów i kto był premierem i co tu ma "nasz"poseł do roboty?

 8. Radek dodano 4 lata temu

  Ciekawe jak przejechała przez korki. Pewnie dlatego tak dzisiaj karetki jeździły, bo szlag kierowców trafiał za kolejne utrudnienia…albo kolejne opancerzone seicento zajechało im drogę

 9. Zorro dodano 4 lata temu

  Czysta komuna polityczna ,pan Tchurzewski był wyróżniony medalem jak rządził Kwaśniewski, ten typ polityczny jak kameleon do każdej propagandy politycznej pasuje. Niech odpowie na pytanie Gazety FINANSOWEJ czy w 1984 r był dopuszczony do akt tajnych i czy był ZAREJESTROWANY w aktach UBECKICH. bo jak nie odpowie to dalej go będę ole…………………….ł .amen

 10. Anonim dodano 4 lata temu

  Mamy w Siedlcach dwie MARKI o zasiegu ogólnopolskim ,a może europejskim .Jedną supermarke juz p .Szydło zabrała / Poseł ziemi siedleckiej K.tchórzewski / ,boje sie ,ze chcą nam zabrać ostatnią supermarkę jaką jest nasz gospodarz W.Kudelski.Czy tak będzie ?

 11. Mr obywatel dodano 4 lata temu

  Nie widzę na zdjęciach Pana Dyrektora Lipskiego??

 12. Ula dodano 4 lata temu

  Chała Boża.

  • siedlczanin dodano 4 lata temu

   Panem Bogiem sobie gęby nie wycieraj!

   • Anonim dodano 4 lata temu

    Niech zgadnę: praktykujący katolik, krześcijanin…? Żenada.

 13. Wolni dodano 4 lata temu

  Do małego siedlczanina słoika z pod Zbuczyna, a ty się za pana boga nie chowaj, to twoja BROSZKA a nie koniecznie moja ja takiej BROCHY nie na widzę.

 14. artór dodano 4 lata temu

  Dlaczego tak incognito? Przecież tu na zadupiu, Straszydło z Brzeszcz powinna mieć tłumy zwolenników!

 15. Zorro dodano 4 lata temu

  WIZYTÓWKA SPOTKANIA, RODZINA TCHÓRZEWSKICH, SOBOLEWSKICH, STRUS i ks NIMIRKA nie wspomnę o innych stołkach np .ORZYŁOWSKICH, ale takich jest mnogo wszystko siedlczanie się dowiecie przed wyborami ,bo nasza pamięć jest krótka a to niedobrze.amen

  • heftren dodano 4 lata temu

   O tak! Po tym co tu napisałeś to ci powiem, że oprócz opaski na oczach to masz jeszcze coś z rycerza 🙂

 16. Arbiter dodano 4 lata temu

  heftern zabolało, uderz w stół a nożyce się odezwą. alleluja.

 17. Zorro dodano 4 lata temu

  BROCHA TO WSTYD DLA POLSKI BRAK TOLERANCJI TYLKO KLER BO SYNEK KLECHA ,SPOŁECZEŃSTWO TO KATOLIK ,PRAWOSŁAWNY , ŻYD , MUZUŁMANIN I INNI , ci mali ludzie to wstyd upokorzenie dla nas wszystkich.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?