SPIN

Niedługo akcja „Tak, POMAGAM!”

Aneta Borkowska środa, 29 listopada 2017, 13:00 Społeczeństwo

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca, aby 8 (piątek) i 9 grudnia (sobota) włączyć się w XIII edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Zebrane produkty zostaną przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane osobom z diecezji siedleckiej w ciężkiej sytuacji materialnej.

Aby zaangażować się w akcję należy 8 grudnia w godz. 12:00-20:00 oraz 9 grudnia w godz. 10:00-20:00 (lub do zamknięcia sklepu) włożyć do specjalnie oznakowanych koszy, przy których dyżurować będą wolontariusze siedleckiej Caritas z identyfikatorami, żywność z długim terminem przydatności.

– Mogą to być: mąka, cukier, makaron, ryż, różnego rodzaju kasze, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, herbata, słodycze dla najmłodszych batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie – mówi Marta Próchnicka z Centrum Pomocy Caritas Diecezji Siedleckiej.

W organizację akcji przyłączają się wybrane supermarkety, sieci handlowe i sklepy osiedlowe na terenie diecezji, które umożliwiają wolontariuszom zbieranie darów.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?