SPIN

Ruszyła „Akcja zima”

Aneta Borkowska czwartek, 30 listopada 2017, 13:53 Siedlce

Dziś w Siedlcach ruszyła „Akcja zima”. PUK Serwis, zgodnie z umową z ratuszem zaczął coroczne utrzymanie dróg i ulic. W pierwszej kolejności odśnieżane będą drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz trasy autobusów MPK.

PUK Serwis ma do dyspozycji trzy piaskarko-solarki, dwa pługi na ciężarówkach, 5 pługów traktorowych, trzy ciągniki z tylnym pługiem, równiarkę – używaną przy dużych opadach śniegu. Osiem osób będzie w ramach szybkich interwencji ręcznie oczyszczało kratki, przejścia dla pieszych, i rejony newralgicznych miejsc, tj.: most łukowski, warszawski, w rejonie ul. Kaczorowskiego.

Dodatkowo siedlecki urząd przypomina, że obowiązkiem właścicieli oraz zarządców nieruchomości i posesji jest dbanie o stan nawierzchni przyległych chodników. Ta dbałość to też zapobieganie śliskości chodników, czyli usuwanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń. W przypadku niewywiązywania się z tego obowiązku można dostać mandat.

Wydział Dróg UM Siedlce informuje dodatkowo, że uwagi i zgłoszenia dotyczące przebiegu „Akcji Zimowej” należy kierować pod numery:

– (25) 632 84 01 – Akcja Zima – PUK SERWIS,

– 531 887 732 – dyżurny Akcji Zima – PUK SERWIS, 

– Straż Miejska – dyżurny (25) 794 39 86 i 794 39 87.

 

źródło: UM Siedlce

5 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 3 lata temu

  mam do władz PUK-Siedlce serdeczną prośbę,aby do usuwania śniegu z chodników używać profesjonalnego sprzętu, a nie tych osławionych traktorów co ciągną za sobą coś w rodzaju pługa i sprzęt ten nie usuwa śniegu a jedynie go wyrównuje i wygładza.Mili państwo jest XXI wiek opanujcie się..

 2. mikołaj dodano 3 lata temu

  Drogi mieszkańcu. Profesjonalny sprzęt na miarę XXI wieku tj.3 ciągniki z tylnym pługiem jak informuje UM Siedlce będące w zasobach PUK Siedlce do usuwania śniegu z chodników w dniu dzisiejszym widziane były na podkarpaciu .Wszyscy są opanowani.

 3. siedlczanka dodano 3 lata temu

  do siedlczanina -trzeba ten sprzęt mieć.

  • siedlczanin dodano 3 lata temu

   miło,że się moi mili zainteresowaliście,ale jak się podpisuje umowę na świadczenie danej usługi to trzeba wybrać firmę która ma do tego wymagany potencjał,a nie tylko dlatego,ze to firma siedlecka i może inkasuje mniejsze pieniądze,ale za to jeżdżenie też trzeba zapłacić.

 4. Podatnik dodano 3 lata temu

  Poruszony został bardzo ważny temat. Kto zleca i na jakie podstawie, w jakim trybie wyłoniono profesjonaliste w.zakresie odśnieżania i zwalczania sliskosci ulic,.jezdni,.chodników. Kto monitoruje sposób wykonania usługi oraz użytych środków w.postaci floty na miarę XXI wieku. Jak przeczytałem, że gwardia w postaci 8 osób będzie wsparciem floty, padlem, dosłownie padlem ze.śmiechu. ☺

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?