SPIN

Uwaga na fałszywych urzędników

Aneta Borkowska czwartek, 18 stycznia 2018, 11:17 Siedlce

Wczoraj (17 stycznia) w Siedlcach 91 letni mieszkaniec naszego miasta został okradziony z oszczędności przez dwie kobiety podające się za pracownicę „ZUS„ oraz lekarkę.

SONY DSC

Jedna z kobiet przedstawiła się jako pracownica „ZUS”. Zapytała czy był już u mężczyzny lekarz. W trakcie rozmowy w mieszkaniu pojawiła się kolejna kobieta – rzekoma „pani doktor”. Kobiety poprosiły o okazanie ostatniego odcinka emerytury, oświadczyły, że na rzecz emerytów będą pozyskiwać fundusze unijne. Poprosiły o pokazanie pieniędzy, ponieważ wydrukowano ostatnio nowe banknoty i chcą sprawdzić czy mężczyzna ma autentyczne pieniądze. Kiedy starszy pan wyjął swoje oszczędności pobieżnie je przejrzały, a następnie poleciły odłożyć. Później rzekoma pani doktor chciała przebadać poszkodowanego i w związku z tym przeszli do innego pokoju. Po chwili jednak lekarka wyszła z mieszkania. Jak się okazało także drugiej z kobiet nie było już w mieszkaniu. Zniknęły oszczędności pana domu w kwocie ok. 5 tys. zł. 

Policja apeluje do mieszkańców miasta i powiatu siedleckiego, aby w przypadku pojawienia się osób podających się za urzędników legitymowały takie osoby i potwierdzały ich tożsamość. Jeśli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń co do uczciwości takich niezapowiedzianych gości zgłośmy ten fakt telefonicznie oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach pod nr 112 lub 997.

autor: podkom. Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?