SPIN

Półtora miliona różnicy między miastem a ofertami

redakcja wtorek, 6 lutego 2018, 10:22 Aktualnie, Siedlce

Inwestycja droższa niż zakładano. 13 mln 451 tys. złotych – tyle na budowę Centrum Przesiadkowego na terenach wokół stacji kolejowej zaplanował siedlecki samorząd.

Wykonawcy, którzy zgłosili się do przetargu chcą za budowę więcej. Propozycja Zeltechu to 14 mln 867 tys. zł i 5 lat gwarancji. Drugą propozycję złożył Polimex – 15 mln i 67,5 tys. zł oraz 10 lat gwarancji. Czasu na inwestycję jest niewiele. Centrum ma być ukończone 4. września tego roku.

Urzędnicy rozpatrują oferty.

fot. UM Siedlce

13 komentarzy

 1. Anonim dodano 3 lata temu

  Kolejny kredycik. obligacje, pożyczki i po sprawie. Spłaci to pokolenie emerytów bo młodzi uciekają z tego miasta jak gryzonie z tonącego okrętu. A tak z czystej ciekawości… Czy chociaż jedna latorośl rządzących Siedlcami wiąże z tym miastem swoją przyszłość? Czy wszystkie ułożyły sobie życia z daleka od tego miasta i jego problemów?

 2. Kris dodano 3 lata temu

  Kto ucieka? Możesz to jakoś uzasadnić? Widziałeś dane demograficzne? Akurat w przeciwieństwie do podobnych miast, w Siedlcach co roku mieszkańców przybywa. Po woli, ale przybywa.
  Że są inwestycje i miasto się rozwija to chyba dobrze? Ile znasz osób, które bez kredytów wybudowały chociażby dom???

  • Kris dodano 3 lata temu

   A ilu odpowiedzialnych rodziców buduje dom na kredyt. Mieszkają w tym domu, a po 20 latach każą dzieciom ów kredyt spłacać. Tak wygląda to w Siedlcach. Totalny brak odpowiedzialności i życie na koszt przyszłych pokoleń. Nieudolność i brak elementarnych zasad przyzwoitości.

 3. Kierowca dodano 3 lata temu

  Co ma parking przy Mostostalu wspólnego z Centrum Przesiadkowym? Lepiej, żeby nie miał za wiele bo przez błędy wykonawcze został oddany z opóźnieniem, a firma włoska musiała montować wzmocnienia – za dużo betonu im się na górę nalało i konstrukcja siadła.

  • Namiot dodano 3 lata temu

   Niestety ma tyle wspólnego, że będzie identyczny. 🙁

  • Lopek dodano 3 lata temu

   Do "Kierowcy"
   … jeśli piszesz o parkingu w Mostostalu to lepiej się dowiedz jak było naprawdę, i nie pisz głupot.
   Prawda jest taka, że był problem z jakością belek stalowych podtrzymujących górny poziom. Huta dostarczyła nie wszystkie belki takiej jakości jak zakładał projekt i przysłała dokumenty (atesty) że belki wykonane są ze stali właściwej. Dlatego belki się nadmiernie wygięły pod ciężarem betonu, bo nie miały właściwej wytrzymałości. Naprawę wykonywali nasi pracownicy z Zakładu Montażu. Polimex-u, a nie firma włoska.

 4. ppp dodano 3 lata temu

  Spin jak zwykle nie pofatygował się na otwarcie i pisze o fakcie kilka dni po. Zdjęcia parkingu przy Polimexie, wizualizacje zupełnie czegoś innego. Brawo spin, praca dziennikarska – zero.

 5. DoKris dodano 3 lata temu

  Mieszkancow moze i przybywa bo od paru dobrych lat "tlumnie przybywaja z miejscowosci".Oczywiscie ze bez kredytow,bo ze sprzedazy ziemi.Tlumnie.

 6. Jan dodano 3 lata temu

  Władza w Siedlcach to miernoty albo cwaniaki sami ocenicie państwo , prawica siedlecka sprzedaje wiele lat temu PUK i to rozumiem powstają prywatne firmy zatrudniają ludzi niech zarabiają, następnie ta sama władza zamiast pomagać ludziom z inicjatywo to postępują jak komuniści , spółki miasta handlują węglem wywożą śmieci itp ale tak myślę że tym panom słoma z butów wychodzi i nawyki PRL bo Kudelski to ZSL wiec a o jego kolega poseł to to szkoda pisać .

 7. Stan dodano 3 lata temu

  Jan, w samo sedno.

 8. Czas przerwać falę hejtu! dodano 3 lata temu

  Jeżeli obrażający wpis nie jest anonimowy to za jego treść powinna być honorowo odpowiedzialna redakcja. Chcę Wam wszystkim dać do myślenia. Redakcji tego medium przede wszystkim. Pomyślcie zatem zanim kogoś obrazicie pod maskami anonimowości!

  • Anonim dodano 3 lata temu

   Redakcji opamiętaj się bo ………….

 9. Antek dodano 3 lata temu

  TY (…) NIE STRASZ NIE OŚMIESZ\AJ SIĘ , JAK ZORRO CZY INNI PISZĄ NIE PRAWDĘ TO SĄD NAWET PISOWSKI OCENI nie pekaj (…) .du…ku.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?