SPIN

Staręga: „Spełnienie marzeń to oczywiście medal”

Aneta Borkowska wtorek, 6 lutego 2018, 11:24 Sport

Maciej Staręga najlepszy polski biegacz narciarski będzie reprezentował Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. Wychowanka i zawodnika UKS-u Rawa Siedlce zobaczymy w Korei Południowej kilka razy.

– Będą 3 starty, w sprincie, sprincie drużynowym i na 15 kilometrów – mówi zawodnik. – Nasz plan minimum to jest wejście do trzydziestki, plan standardowy to pierwsza piętnastka, no a spełnienie marzeń to oczywiście medal, ale to będzie bardzo trudne – dodaje.

Jak dodaje Maciej do tego sezonu przygotowywał się naprawdę ciężko, ale niestety po drodze nie ominęły go problemy.

– Sezon przygotowawczy myślę, był naprawdę dobry i zrobiłem dużo dobrej pracy, która na początku sezonu nie dawała niestety efektów. Brakowało mi świeżości, a potem jeszcze doszła kontuzja co wybiło mnie z rytmu – wyjaśnia narciarz. – Jednak poukładaliśmy plan z trenerem i jak widać po ostatnim starcie w pucharze gdzie byłem 12 idzie to w dobrym kierunku i mam nadzieję na Igrzyskach będzie jeszcze lepiej – dodaje.

Maciek będzie jednym z dwóch biegaczy reprezentujących Polskę. Po raz pierwszy pobiegnie już we wtorek 13 lutego w sprincie w stylu klasycznym. Start o godz. 9.30 czasu polskiego. Kolejny start 16, a ostatni 21 lutego.

Ceremonia otwarcia Igrzysk w PyeongChang 9 lutego.

2 komentarze

  1. siedlce dodano 3 lata temu

    Cały czas trzymamy za Macieja kciuki. To bardzo miły kulturalny i inteligentny sportowiec. Bravo – Bravissimo.

  2. fanka dodano 3 lata temu

    Maćku, wraz ze znajomymi życzę Ci złotego medalu. W pełni na niego zasługujesz. Jesteś człowiekiem obdarzonym wielką pasją
    i wolą walki, jesteś dumą naszego miasta. SUKCESÓW W ZAWODACH DLA CIEBIE.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?