SPIN

Policjanci z Siedlec skazani za znęcanie

redakcja piątek, 9 lutego 2018, 15:03 Aktualnie, Siedlce

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim uznał pięciu policjantów z Siedlec winnych znęcania się nad zatrzymanymi. Mężczyźni dostali kary od roku do dwóch lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Jednemu z oskarżonych zawieszono wykonanie kary na 3 lata.

Skazani Wiesław P., Grzegorz R., Adam Ch., Grzegorz P. oraz Jarosław K. mają kilkuletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

Przypomnijmy. Funkcjonariusze byli oskarżeni o to, że podczas przesłuchania trzech mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymanych w sprawie o napad na jubilera w 2012 roku w Siedlcach mieli podczas przesłuchań w siedleckiej komendzie, między innymi bić ich pałkami, polewać ich zimną wodą, razić paralizatorem.

Kilka dni po tych wydarzeniach jeden z przesłuchiwanych mężczyzn. 19-letni Jędrzej popełnił samobójstwo.

Wyrok nie jest prawomocny, a policjanci nie przyznają się do winy.

opr.red.

10 komentarzy

 1. Mario dodano 3 lata temu

  Wygląda na to, że sąd wziął pod uwagę tylko zeznania złodziei. Te policjantów pominął. Od teraz policjant przesłuchujący przestępcę przeprosi za zajęcie jego cennego czasu, zrobi kawę i zapyta czy to on popełnił przestępstwo. Jeśli usłyszy "nie" – bardzo serdecznie przeprosi i odwiezie radiolką do domu. Wykrywalność poszybuje – tylko nie w tę stronę… Paranoja.

  • Wojciech dodano 3 lata temu

   100 % zgody z Mario
   Bandyci dysponują technologiami kasą i wzajemnymi szkoleniami z wielu dziedzin. A jak yrzeba to mega wykfalifikowanym papugą.
   W d@pie się przewraca.
   Ciekawe kto za chwile będzie bronił obywatela przed bandziorami ?

 2. Do mario dodano 3 lata temu

  Według Ciebie ma być jak za PRL-u, ścieżka zdrowia na początek, później paralizator, podtapianie, lanie pałą po piętach itd?

  • Mario dodano 3 lata temu

   Nie – ale głaskanie po głowie to też nie to. Jubilera nie obrabiają przedszkolaki…

   • ... dodano 2 lata temu

    z tego co kojarzę to to złoto jest ubezpieczone na wypadek kradzieży,nigdzie nie piszą o tym czy je odnaleziono czy mają tylko sprawców- może to jest układ ? tak jak z kradzieżą ubezpieczonych aut

 3. Swój dodano 3 lata temu

  Podważanie prawdomówności policjantów i prokuratora to paranoja którą wykazała się sędzina. Nieważne że pokrzywdzeni toi gangusy, którzy dokonywali rozbojów, wymuszeń porwań, napadów . Po wszystkim zmówili się i pomówili policjantów – ich wersji można dać wiarę nawet na nijakim materiale dowodowym opartym na poszlakach. Tragedia. Fakt niedługo policjanci to nawet oddychać będą się bać. A gdzie wsparcie przełożonych i związków??? pewnie interwencja w tej sprawie była by niewygodna politycznie. Sprawa zrobiła się medialna bo opozycja zapewne chce dokopać w dalszym ciągu Zielińskiemu i puszcza jednostronnie szkalujące materiały. Czy ktoś spytał się policjantów jaka była wersja , nie bo to trudno na wizję puścić

  • Rafone dodano 10 miesięcy temu

   a skąd wiadomo, że " pokrzywdzeni toi gangusy, którzy dokonywali rozbojów, wymuszeń porwań, napadów?

   • darek dodano 10 miesięcy temu

    To kim byli ci włamywacze może harcerzami albo ministrantami?

 4. Pawel dodano 3 lata temu

  Policjanci sie duzo amerykanskich filmow naogladali.A propos do wszystkich policjantow: Gdyby nie nagieli prawa to by nie zostali skazani wyrokiem sadu.No chyba ze faktycznie sa niewinni😂😂😂

  • Mich dodano 3 lata temu

   Jakby byli niewinni to wyrok bylby inny,a nie wiezienie bez zawiasów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?