SPIN

Sosnowska poza PO. „Nie chciała tego upubliczniać”

redakcja poniedziałek, 19 lutego 2018, 21:27 Aktualnie

Nie angażowała się w prace siedleckiej PO, zawarła porozumienie z radnym PiS w Sokołowie, a w Siedlcach spotykała się z PiS-em, STS-em i „Porozumieniem”. Próbowała budować swoją pozycję kosztem PO – tak Platforma Obywatelska podsumowała ostatnią działalność Marty Sosnowskiej, wieloletniej członikini struktur tej partii w regionie i byłej wiceprezydent Siedlec.

Podczas konferencji szef siedleckiej Platformy Krzysztof Chaberski potwierdził odejście Sosnowskiej z Platformy.

Oświadczenie PO Siedlce (pisownia oryginalna)

W związku z szerzącymi się pogłoskami na temat członkostwa pani Marty Sosnowskiej w Platformie Obywatelskiej postanowiliśmy wyjaśnić tę sytuację i pokrótce opisać okoliczności, które przyczyniły się do powstania owych plotek.

Tak, rzeczywiście pani Marta Sosnowska zrezygnowała z członkostwa w PO. Na prośbę samej zainteresowanej nie upublicznialiśmy tej informacji, bo pani Sosnowska bardzo na to nalegała.

Informacje o tym zaczęły się jednak pojawiać na forach internetowych, m.in. Sokołowa Podlaskiego. Wiadomości takie wypłynęły od samej zainteresowanej lub jej otoczenia i w związku z tym czujemy się zwolnieni z dżentelmeńskiej umowy, którą z nią zawarliśmy.

Decyzja pani Sosnowskiej miała być powodowana względami osobistymi. Z jakichś przyczyn zależało jej, by fakt ten pozostał jak najdłużej nieznany opinii społecznej.

W związku z zaistniałą sytuacją czujemy się jednak zobowiązani do przedstawienia naszego stanowiska.

Pani Marta Sosnowska od wielu miesięcy nie angażowała się już w prace siedleckiej PO. Prawdopodobnie było to związane z usunięciem z szeregów naszej partii jej byłego posła, Jacka Kozaczyńskiego. Marta Sosnowska była jego zastępcą w lokalnych strukturach naszego ugrupowania. Jeszcze pełniąc tę funkcję pani Sosnowska, będąc wicestarostą sokołowskim z rekomendacji PO, zawarła porozumienie z jednym z radnych PiS z powiatu sokołowskiego. Zapewniło jej ono zachowanie stanowiska wicestarosty w razie wystąpienia z PO. W Siedlcach spotykała się z różnymi ugrupowaniami PiS , STS , Porozumienie próbując budować swoją pozycję kosztem PO . I to są fakty.

Nie jest żadną tajemnicą, że prowadzimy w Siedlcach rozmowy ze wszystkimi ugrupowaniami opozycyjnymi. Mają one na celu wyłonienie wspólnego kandydata w wyborach samorządowych i odsunięcie od władzy PiS i STS. Ugrupowaniom tym zależy na rozbiciu opozycji i utrzymaniu za wszelką cenę układu władzy.

18. 01 .2018 pani Marta Sosnowska przedstawiła władzom PO w Siedlcach ultimatum. Zażądała, by to właśnie ona była kandydatką PO na Prezydenta miasta Siedlce w jesiennych wyborach samorządowych. Zrobiła to doskonale wiedząc, iż taką decyzję podejmiemy tylko wspólnie z pozostałymi koalicjantami opozycyjnymi. Nie czekając na nasze stanowisko zaledwie dzień później złożyła rezygnację z członkostwa w PO. Z naszej wiedzy wynika, że już kolejnego dnia została kandydatką na prezydenta z ramienia Porozumienia – ugrupowania tworzonego przez Jacka Kozaczyńskiego. I to także są fakty.

Nie chcemy wskazywać, ani oceniać pobudek pani Marty Sosnowskiej. Już za kilka miesięcy zrobią to sami wyborcy. 

W imieniu zarządu PO Siedlce

Przewodniczący Krzysztof Chaberski

Komentarze (1)

  1. StS oszalał ? dodano 3 lata temu

    JEŚLI TO PRAWDA CO MÓWIĄ NA MIEŚCIE TO STS OSZALAŁ . JAKIŚ LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM . KTO TE JAJKO WAM PODRZUCIŁ I JEST POMYSŁODAWCĄ TEGO OBŁĘDU . CZY JEST JESZCZE SZANSA NA OPAMIĘTANIE ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?