SPIN

Ukradli 15 tysięcy i biżuterię – fałszywi urzędnicy atakują

Aneta Borkowska piątek, 23 lutego 2018, 10:28 Siedlce

Wczoraj (22 lutego) 82-letnia mieszkanka Siedlec została okradziona z oszczędności oraz biżuterii przez dwie kobiety podające się za pracownicę opieki społecznej oraz lekarkę.

SONY DSC

Kobiety poinformowały właścicielkę mieszkania, że będzie jej udzielana różnego rodzaju pomoc w miejscu zamieszkania, z uwagi na jej podeszły wiek. Następnie pani „doktor” zajęła się badaniem starszej pani. W tym czasie druga kobieta przeszła do innych pomieszczeń mieszkania skąd ukradła oszczędności w kwocie około 15 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię, a także dwie zabytkowe monety znacznej wartości.

Policja po raz kolejny apeluje do mieszkańców miasta i powiatu siedleckiego aby w przypadku pojawienia się osób podających się za urzędników legitymowały takie osoby, potwierdzały ich tożsamość. Jeśli nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń co do uczciwości takich niezapowiedzianych gości zgłośmy ten fakt telefonicznie oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach pod nr 112 lub 997.

autor:kom.Agnieszka Świerczewska, KMP Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?