SPIN

Technik energetyk – nowy kierunek kształcenia w siedleckim „Elektryku”

Aneta Borkowska środa, 7 marca 2018, 06:58 Aktualnie

Dziś (7 marca) o godz. 14. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach zostanie podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia nowego kierunku kształcenia w zawodzie technik energetyk.

List intencyjny podpiszą: w imieniu Miasta Siedlce – prezydent Wojciech Kudelski / w imieniu PGNiG TERMIKA – prezes Jarosław Głowacki / w imieniu ZSP nr 1 – dyrektor Jerzy Kopański.

List intencyjny jest deklaracją, w ramach której PGNiG TERMIKA zobowiązała się do objęcia patronatem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Dotyczy to przede wszystkim współpracy w zakresie utworzenia klas w zawodzie technik energetyk oraz przekazaniu uczniom i kadrze nauczycielskiej wiedzy specjalistycznej i praktycznej w postaci praktyk zawodowych w zakładach PGNiG TERMIKA. Jednym z priorytetów zawartych w tym trójstronnym porozumieniu będzie realizowanie programu nauczania, który ma na celu przekazanie uczniom wiedzy z zakresu edukacji energetycznej oraz pomocy w obszarze dydaktyczno–wychowawczym oraz metodyczno–organizacyjnym.

3 komentarze

 1. ula dodano 4 lata temu

  do podpisania porozumienia trójstronnego jeszcze daleka droga

 2. Chronos dodano 4 lata temu

  Ale to już było wczoraj!

  • Aneta Borkowska dodano 4 lata temu

   I data jest wczorajsza – 7 marca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?