SPIN

Bezpłatne badania w kierunku jaskry

Aneta Borkowska czwartek, 15 marca 2018, 12:55 Aktualnie

Trwa Światowy Tydzień Jaskry (11 – 17 marca) i z tej okazji siedlczanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji z okulistami i badań przesiewowych w tym kierunku.

Będzie z nich można skorzystać 17 marca podczas Dni Otwartych w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Siedlcach, przy ul. Aleksandrowskiej 4 (tel. 25 631-31-77). Badania przeprowadzać będzie łącznie 5 okulistów. Zaproszone są wszystkie osoby, u których nie zdiagnozowano dotąd jaskry i które przez ostatni rok nie odwiedzały okulisty. Nie jest konieczne posiadanie skierowania. Badanie nie wymaga przygotowania się, ale osoby noszące soczewki kontaktowe proszone są o ich zdjęcie przed jego rozpoczęciem.

Jaskra to przypadłość, będąca drugą najczęstszą przyczyną utraty wzroku. W naszym kraju zmaga się z nią ok. 800 tysięcy pacjentów, a jak alarmują polscy okuliści – niemal 70% przypadków tej choroby wykrywalnych jest zbyt późno. Dlatego tak ogromne znaczenie ma jej wczesne wykrycie oraz odpowiednia diagnostyka.

źródło: Klaudia Sukiennik PR Manager FAST CUT Sp. z o.o.

5 komentarzy

 1. potrzebna akcja dodano 3 lata temu

  Szkoda, że już 15.03.2018r. nie było można się zapisać. Zabrakło wolnych miejsc 🙁

 2. siedlczanka dodano 3 lata temu

  Prosimy powtórzyć akcję okulistyczną. Istnieje potrzeba.

 3. Kacper dodano 2 lata temu

  Oby więcej takich bezpłatnych dni… Serio… Mojego tatę na siłę wypchnęliśmy na takie badanie i okazało się, że ma jaskrę! Chociaż nic nie podejrzewał… Zapisaliśmy go szybko na wizytę w prywatnym szpitalu okulistycznym. Na szczęście było odpowiednio wcześnie, żeby dr Michnowski z zespołem mógł uratować wzrok taty.

 4. Anka dodano 2 lata temu

  No właśnie ja też nie zdążyłam się zapisać w 2018. Mam nadzieję, że w tym roku też będzie można wykonać badanie bezpłetnie i się na nie załapię…

 5. Anka dodano 2 lata temu

  Oby w tym roku też można było wykonać takie badanie za darmo, bo się nie załapałam w zeszłym..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?