SPIN

Umowa na remont „Żółkiewskiego”

Aneta Borkowska środa, 4 kwietnia 2018, 16:09 Siedlce

W piątek (6 kwietnia) o godz. 10. zostanie podpisana umowa na realizację remont budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach.

Kwota realizacji inwestycji to ponad 5 mln 877 tys. zł. Inwestycja ma być zrealizowana do 1 lipca 2019 roku.

W ramach rewitalizacji budynku głównego IV LO wykonany zostanie kompleksowy remont wraz z przebudową pomieszczeń. Roboty obejmą m.in. wykonanie tynków zewnętrznych i wewnętrznych, wykonanie wewnętrznego wykończenia ścian oraz malowanie, wykonanie posadzek, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; wykonanie instalacji wewnętrznych.

Wystrój wejścia do budynku będzie nawiązywał do historii obiektu. Przewidziane zostało również wyposażenie budynku głównego oraz łącznika. W ramach przebudowy budynek dostosowany zostanie do obowiązujących warunków technicznych, przepisów sanitarno-higienicznych i przeciwpożarowych.

Będzie także zagospodarowany teren wokół budynku: trawniki, nasadzenia drzew, nawierzchnie z kostki brukowej, parking, droga manewrowa, zjazd, ogrodzenie, oświetlenie terenu.

źródło: UM Siedlce / fot. arch

16 komentarzy

 1. Co jest? dodano 3 lata temu

  Rozebrali "łącznk"?

 2. Foto dodano 3 lata temu

  Nieaktualne zdjecie. Tam przeciez jest nowy budynek.

  • Aneta Borkowska dodano 3 lata temu

   I właśnie dlatego na końcu teksu jest podpisane fot. archiwum. Mowa o remoncie więc zdjęcie z remontu tylko że archiwalne.

   • Antek dodano 3 lata temu

    I to jest rzetelne dziennikarstwo!

    • jeju dodano 3 lata temu

     Naprawdę w tej informacji to zdjęcie jest najwazneisjze? Jest podpisane archiwum? Jest! To o co chodzi. Zazdroszczę problemów.

 3. Zorro dodano 3 lata temu

  Zasadnicze pytanie dlaczego tak drogo, za taką kasę to można postawić nowy budynek zachowując architekturę i pytanie najważniejsze cz stropy będą nowe i ile lat gwarancji i jaka to firma .

  • ...,, dodano 3 lata temu

   Taniej wykonasz remont? Dlaczego nie przystąpiłes do przetargu? Pokaż, że potrafisz coś więcej niż tylko krytykować…

 4. Anonim dodano 3 lata temu

  Ktoś kłamał. Remont miał być w 2014 roku. Nieładnie okazywać młodzież.

  • ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

   Ja też anonim ale pozytywny. Lepiej późno niż wcale.
   Zdjęcie z archiwum – prawda ale jeszcze większa prawda "źródło UM". Lepszej prawdy nie ma.

 5. Zabytek, a rozebrano dodano 3 lata temu

  Przed chwilą byłem przy LO4 i stwierdzam, że rozebrano przybudówkę widoczną ca ciężarowym samochodem.
  UM stwierdził, że to nie zabytek?
  Część jest zabytkiem, a część nie?
  Co Konserwator na to?

 6. Luis dodano 3 lata temu

  Podobno wygrało konsorcjum firm z Siedlec ??

 7. Joker dodano 3 lata temu

  Czemu ludziom nie pasuje, że jest robiony remont. Chyba jesteśmy takim narodem. Zamiast się cieszyć to marudzimy. Najlepiej krytykować z fotela.

  • Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

   Nie pasuje nie sam remont ale kłamstwa Prezydenta w sprawie tegoż remontu (kiedy go obiecywał? hm?) no i koszty. Koszty "łącznika" łączącego nic z niczym także.

   • Zenek dodano 3 lata temu

    Łącznik to duża część całej szkoły! Są tam już gotowe do użytku pomieszczenia dydaktyczne, a także administracyjne i gospodarcze. Zanim się coś napisze to jeszcze trzeba mieć wiedzę. Waści tego zabrakło! Główny budynek szkoły na którego remont i modernizację właśnie podpisano umowę stanowi II etap inwestycji. Kolejnym będzie budowa sali gimnastycznej. Całą swoją krytykę możesz waść zachować dla siebie. Jest ona nieuzasadniona i po ludzku niesprawiedliwa!

 8. Zorro dodano 3 lata temu

  Andrzej do prokuratury tylko nie teraz jak będzie normalnie i normalny kraj. amen

 9. WDR dodano 3 lata temu

  Po ostatnich wyborach była ostra nagonka na kłamstwa prezydenta i proszę… idą następne wybory i… cud, chciał, nie chciał – musiał hehe. Wybory powinny odbywać się co roku, ale wtedy Siedlce by zyskały haha. Tylko ten problem finansowania… Obligacje kiedyś też się skończą 🙁

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?