SPIN

„Bierzemy się do roboty” – podpisano deklarację koalicyjną „Lepsze Siedlce”

Aneta Borkowska piątek, 13 kwietnia 2018, 17:10 Siedlce

Dziś podczas konferencji została ogłoszona i podpisana „Deklaracja Koalicyjna Lepsze Siedlce” przez opozycję w mieście czyli: siedlecką Platformę, SLD i Wolność. Ruch ma za zadanie wyzwolić miasto z rządów PiSu, a pomóc w tym ma wystawienie najprawdopodobniej jednego mocnego kandydata na prezydenta. 

Krzysztof Chaberski

Na jesieni ubiegłego roku w imieniu PO wystosowałem apel o zjednoczenie opozycji w Siedlcach, rozmowy długo trwały i trwają nadal. Dziś podpisujemy wspólną deklarację, ale cały czas czekamy na inne ugrupowania. Każdy pomysł jest mile widziany. Wbrew różnicom, które nas dzielą można znaleźć wartości, które nas łączą a to są Siedlce.

My mieszkańcy Siedlec i przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych kierując się wspólną przyszłością i dobrem całej lokalnej społeczności postanowiliśmy zawiązać porozumienie. Mimo dzielących nas różnic światopoglądowych wszyscy zgodnie zauważamy, że droga obrana przez PiS i STS to kończący się przepaścią ślepy zaułek. Z wielkim niepokojem obserwujemy nieudolność w zarządzaniu miastem, gigantyczne i wciąż narastające zadłużenie i bardzo lekceważący stosunek lokalnej władzy do tych problemów. Naszym szczególnym zadaniem będzie przywrócenie zaufania do samorządu, który ma być otwarty i przyjazny dla mieszańców. Nie negujemy wszystkiego co zrobiła obecna władza, bo część inwestycji uważamy za potrzebne i wychodzące naprzeciw oczekiwaniom, ale można było je zrobić lepiej i taniej. Popełniono wiele błędów, które kosztowały wiele milionów i nikt nie poniósł za to żadnych konsekwencji. (…) Siła Siedlec tkwi w zwykłych ludziach i nie będziemy na nich oszczędzać tylko na niepotrzebnych wydatkach. Chcemy by miasto stało się prężnym i szybko rozwijającym się ośrodkiem.

Maciej Drabio

Łączy nas krytyczna ocena rządów PiSu w Siedlcach, 12 lat temu padło wiele deklaracji, ale mieszkańcy widzą, że wiele z nich nie zostało dotrzymanych jak zlikwidowanie korków czy darmowy internet. Mamy długi, miasto wyhamowuje w rozwoju i uciekają z niego ludzie, bo nie ma tu możliwości dostania dobrej pracy. Chcemy aby Siedlce były miastem nowoczesnym, aby deklaracje były dotrzymywane, a obecna władza rozliczana z rzeczy niezgodnych z prawem, chociażby sprawa z Magellanem. Człowiek, który ma sumienie ustąpiłby ze stanowiska, ale władza nadal trwa. Pewnie gdyby Kudelski był z innej partii niż z PiSu byłby w kajdankach wyciągnięty z domu.

Paweł Wyrzykowski

Kilkadziesiąt tygodni trwały dyskusje nad pomysłami i to mnie utwierdziło w przekonaniu, że tutaj są ludzie którym zależy na dobru mieszkańców i nie patrzą tylko na czubek swojego nosa. Nam zależy aby miasto oddłużyć, bo to jest nasza przyszłość i to spada na wszystkich mieszkańców. Nie możemy pozwolić na arogancję władzy, musimy zatrzymać tu młodych ludzi. Nam zależy na przyszłości. Bierzemy się do roboty i cieszę się, że takie środowisko naprawi nasze miasto.

Dziś deklarację podpisało trzy organizacje, ale do współpracy zaproszeni są wszyscy chętni.

fot. skan z transmisji „na żywo”

33 komentarze

 1. Matematyk dodano 3 lata temu

  0 + 0 + 0 = 0

  • do Matematyka dodano 3 lata temu

   0 korupcji + 0 zadłużania + 0 arogancji władzy = 0 dalszej emigracji młodych ludzi z Siedlec

   • Matematyk dodano 3 lata temu

    Dobra riposta! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ha! Ale się uśmiałem! .PO .SLD .W Jeszcze jednej tu litery po kropce brakuje do kompletu. A może nawet trzech liter.

   • Anonim dodano 3 lata temu

    Zmiana przy korycie. Teraz my. Kolejne partie żądne etatów i kasy.

 2. zjednoczona opozycja dodano 3 lata temu

  W końcu ludzie zaczynają się dogadywać by zmienić bieżącą sytuację w mieście. Powinny przyłączyć się pozostałe ugrupowania, którym zależy na zmianach w Siedlcach. Tylko wspólnymi siłami uda się to osiągnąć.

 3. MikkeHarry dodano 3 lata temu

  Antykudelska koalicja "lepszeSiedlce" hehehehe. = "jedynki" na listach :).

  • MikkeHarry dodano 3 lata temu

   Pozostałe ugrupowania…..może Kukiz (dużo ich w mieście :D) i .Nowoczesna? Albo niech wyjdą z PIS-u i zjednoczą się z wyrzuconymi z Platformy i wejdą tak złączeni do naszej koalicji jako GOWIN-y :).

 4. Kamila dodano 3 lata temu

  Trzymam kciuki! Tego nam trzeba!
  WOLNOŚĆ!!!

 5. Zorro dodano 3 lata temu

  Chaberski to marna cienka platforma która odpowiada tak samo jak pis za miasto które tonie w długach i kolesiostwie partyjnym .Pan Dobijański i Karaś to przewodniczący rady miasta za rządów pis i nie da się uciec od odpowiedzialności – pamiętamy.

 6. Nikoś dodano 3 lata temu

  Gadają na PiS a sami już zawiązali formalny układ. Nie ma nic za darmo. Przecież jak wygra Chaberski to wiadomo że odwdzięczy się tym z boku i da im i ich pociotkom vice albo miejsce w pecach pukach zuo itp. Układy były są i będą tak jak w karierze Nikosia Dyzmy. Nawet wczoraj leciało w tv. Niezła komedia. Niedługo może być w Siedlcach.

 7. niewierny Tomasz dodano 3 lata temu

  nie wierzę…
  skrajna prawica dogadał się z lewicą ?…
  nie wierzę…
  socjalista, euroentuzjazsta i eurosceptyk razem???
  nie wierzę…
  wszyscy pod rządami Pana Chaberskiego?

  PS. Pan Drabio (spadkobierca kiedyś jedynej słusznej) się akurat o "wyprowadzaniu w kajdankach" wypowiadać raczej nie powinien.

 8. Roman dodano 3 lata temu

  Ale to już było i nie wróci więcej… I oby po PO nich ani po "Prawych i Sprawiedliwych" faryzeuszach nie pozostało nawet wspomnienie… SIEDLCE zasługujecie na więcej… na ludzi sumienia, o których wołał pod "sprzedanym|" krzyżem nasz JPII. Nie musicie wybierać partyjnych miernot i uczestniczyć w odgórnie ustawianej farsie.

 9. Lepsze Siedlce dobra nazwa dodano 3 lata temu

  bo w Siedlcach może być już tylko lepiej. Gratuluję dojrzałej decyzji każdej ze stron które się do tej pory porozumiały.

 10. Anonim dodano 3 lata temu

  Ja nie mogę . Przecież to szczyt bezczelności. PO mówi o zmianach. A kto zadłużył to miasto i ramię w ramię z PISem i STSem doprowadził Siedlce do bankructwa. Potem program naprawczy i Magellan. Szlag mnie trafia jak słyszę o zmianach w ustach PO. Wstydu nie macie. Faktycznie nie macie wstydu. Wielka koalicja z SLD i Partią Wolność. Jedni i drudzy przykleją się do każdego kto obieca im choćby marny stołek, a za dwa stołki… Taka zmiana to jak zamienić gangrenę na dżumę.

  • PO się jednak oczyściła dodano 3 lata temu

   z Kozaczyńskich, Kordeckich itp… Chaberski nie ma nic wspólnego z poprzednią ekipą, wyrzucił ich.

   • jaga dodano 3 lata temu

    "Potem program naprawczy i Magellan"
    Ale to już chyba nie za PO?

 11. Anonim dodano 3 lata temu

  Tak bierzcie się do prawdziwej roboty zamiast czekać na samorządowe posady i dzielić etaty i stanowiska. Czy któryś z tych Panów prowadził działalność gospodarczą? Kolejni do dzielenia łupów.

  • Bo co? dodano 3 lata temu

   Jak prowadził to się nadaje na Radnego czy Prezydenta?
   Wielu prowadzi działalność i do jej prowadzenia się nie nadają.

 12. dość dodano 3 lata temu

  Dość Magellanów i leśnych dziadków.

 13. Emigrant dodano 3 lata temu

  Do mlodych ludzi.Uciekajcie.Nie dajcie sie omamic ZADNEJ parti czy obietnicom.Macie jedno zycie , Wasze zycie i szkoda go na Siedlce ,niestety.Tutaj nie ma przyszlosci!.Uwierzcie mi.Ja w wieku 50 lat wraz z zona i dwojka synow wyjechalem na stale za granice, i nie zalujemy.Uciekajcie a Siedlec.

 14. brudne ręce dodano 3 lata temu

  PIS. "Partia czystych rąk"
  Ujawniać się pobrudzeni.

 15. czas zmian dodano 3 lata temu

  Każdy komu zależy na rzeczywistej zmianie władzy w Siedlcach powinien przyłączyć się do tej koalicji. Te ugrupowania zapraszają do współpracy pozostałą opozycję. Chyba, że podobają Wam się rządy PiS i STS – wtedy możecie krytykować.

 16. Babcia z dziadkiem, dziećmi i wnukami dodano 3 lata temu

  Czas zacząć pokazywać co i jak
  można zrobić dla dobra wspólnego! Inaczej nie ma można. Zawiązywanie sojuszy, układów aby tylko dojść do władzy to za mało! My wyborcy już się na tym znamy. Nie wróżę sukcesu temu wydumanemu lokalnemu przedsięwzięciu. Chcecie uczestniczyć w pomnażaniu dobra wspólnego to weźcie przykład z obecnie rządzących. Dzisiejsza konwencja zjednoczonej prawicy pokazała Polakom kto jest wart głosów wyborców.

 17. Realista dodano 3 lata temu

  Nie wiem co ci Panowie ustalają skoro to Pani Magda Daniel będzie decydować o losach koalicji antypisowskiej.
  Ona będzie kandydaten na prezydenta a nie żaden Chaberski. A "księżycowa" koalicja lewaków i korwinistów z peowcami zostanie przykryta kapeluszem Nowoczesnej Madzi.

  • haha dodano 3 lata temu

   Najpierw musiałaby wyjaśnić swoje głosowanie za absolutorium dla Kudelskiego. Wiarygodność to ważna sprawa, jeśli chce się decydować odgórnie. Ja wolę inicjatywy oddolne zamiast odgórnych i cała ta sytuacja Lepszym Siedlcom dodaje wiarygodności, że nie są zależni od Warszawy.

 18. MikkeHarry dodano 3 lata temu

  Do Emigranta: A ja właśnie sposób na dobry i duży zarobek znalazłem w Siedlcach. Jutro dołączam do tego sposobu. Poza tym ludzie młodzi, którzy spędzili tutaj pół życia tj. młodość i pierwsze lata pracy lub bezrobocia poświęcili na Siedlce za dużo czasu, nerwów i ogólnie zdrowia psychicznego żeby je ot tak opuścić….Mają niewyrównane rachunki, niezabliźnione rany bo w Siedlcach tj. u siebie zostali skrzywdzeni i potraktowani jak gówna! Bo młodych traktuje się w urzędach/szkołach/przychodniach/instytucjach itp. jak najbrudniejsze szmaty, nad którymi można się wywyższać i gorzej niżby okupant traktował. Dlaczego z biegiem lat, kiedy wraz z siwym włosem i odebranym przez PIS smakiem życia (tak jak Stonoga mówił) ci (jeszcze) młodzi ludzie mieli by się nie zemścić chociażby za siebie i za swoich bliskich? I chociażby w taki sposób jaki robią to ludzie z tej konferencji.

  Bo nie wierzę też że nasz Wojtuś od "nowich dachów" się po tej konferencji nie uchlał niszcząc w ten sposób swoje nie młode już zdrowie jeszcze bardziej :). Zniszczmy zdrowie psychiczne PIS-u! Niech krzywdzą się przez nas sami! Tak jak i nas skrzywdzili! 🙁

  • Antek dodano 3 lata temu

   MikkeHarry lecz się! Wiesz na co! Bo na głowę za późno!

   • haha dodano 3 lata temu

    MikeHarry miał więcej pacjentów niż niejeden tu obecny – i żaden nie zgłaszał zastrzeżeń!

 19. Emigrant dodano 3 lata temu

  do MikkeHarry.I wlasnie dlatego wyjechalem.Szkoda czasu mlodych ludzi na zemste.Pozdrowienia dla odwaznych.

  • MikkeHarry dodano 3 lata temu

   Nawet nie kasłali :).

 20. WDR dodano 3 lata temu

  Buhaha, budują opozycję, a jak patrzę na zachowanie Pani doktor z PO, to tak, jakby kreta mieli…

 21. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  SLD i kuce od Korwina… Ktoś powinien zmienić proszki.

 22. MikkeHarry dodano 3 lata temu

  Koalicja od strony kuców już chyba nie aktualna bo jakaś liderka jakiejś partii nałgała o niej publicznie w mediach. 😀 😀 :D. Czy chciała się w ten sposób wcisnąć między wódkę, a zakąskę? (do koalicji) i jej się to udało. Czy chodzi o pewną siedlecką doktorzycę? W każdym razie było dużo darcia mordy i oskarżeń że P.W się sprzedał itp. nawet w samym środowisku! A teraz co? Łyso wam? Wyszedł bo ważniejsze jest miasto, a nie prywatne interesy. A wy ile naoskarżaliście? Że do koryta i po stołki….Nie wstyd wam teraz? Bo P.W zyskał sobie szacunek komentujących tym zagraniem z opuszczeniem koalicji, a poza tym siedlecka "WOLNOŚĆ" to nie tylko on….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?