SPIN

Magdalena Daniel – Nowoczesna kandydatka Platformy w Siedlcach

redakcja niedziela, 15 kwietnia 2018, 23:17 Siedlce

Jest wspólny kandydat Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej na prezydenta Siedlec. To siedlecka radna i lekarka Magdalena Daniel. W sobotę przedstawiono ją podczas wspólnej konwencji mazowieckiej PO i .N.

Stało się to dzień po tym jak w Siedlcach PO, SLD i Wolność podpisały deklarację koalicyjną.

Magdalenę Daniel przedstawili wspólnie szefowie mazowieckich struktur: Kamila Gasiuk-Pihowicz z .Nowoczesnej i Andrzej Halicki z PO.

Kobieta o niesamowitej sile, energii i determinacji – powiedziała Gasiuk-Pihowicz. – Aby Siedlce byłe lepsze! – dodał Halicki.

W swoim kilkuminutowym wystąpieniu Magdalena Daniel podkreśliła, że ważne miejsce w jej programie zajmie edukacja i przedsiębiorczość.

Jak widać radzę sobie bez stołeczka, a mikrofony sama obniżyłam – zaczęła. – Siedlce są moim miastem z wyboru. Pracuję tu od 35 lat. Leczę kolejne pokolenia siedlczan. W Siedlcach panuje PiSowski układ od kilkunastu lat i tu trzeba chirurgicznego cięcia. Trzeba powiedzieć „dość!”. Dlatego od ponad roku staram się w Siedlcach stworzyć lokalną koalicję, która obejmie wszystkie demokratyczne i antyPiSowskie siły, które chcą walczyć o demokrację i samorządność – mówiła podczas konwencji. – Wiem, że w Siedlcach są ludzie kreatywni. Wystarczy ich tylko obudzić. Musimy postawić na przedsiębiorczość taką, która we współczesnym świecie jest najważniejsza. Trzeba sobie w końcu zdać sprawę, że jedna aplikacja jest więcej warta niż całe polskie górnictwo. Siedlce potrzebują zmiany dokonanej przez ludzi niezależnych, niezwiązanych z obecna władzą. Czas zakończyć rząd PiS w Siedlcach, ale tylko wspólna droga może to sprawić. Wczoraj posadziłam w Siedlcach dąb. Dałam mu na imię „Demokracja”. To drzewo ogromne, długowieczne i piękne. Taka ma być nasza polska demokracja.

Nominacja Daniel nastąpiła zaledwie dobę po tym jak Krzysztof Chaberski (PO), Maciej Drabio (SLD) i Paweł Wyrzykowski (Wolność) podpisali w Siedlcach deklarację koalicyjną. Do tego faktu odniósł się Andrzej Halicki.

W Siedlcach jest koalicja obywatelska, która oddolnie powstała pod hasłem „Żeby Siedlce były lepsze”. Mam nadzieję na dobrą współpracę Magdaleny i Krzyśka Chaberskiego – przyznał.

Czy do piątkowego porozumienia dołączy .Nowoczesna? Przekonamy się w najbliższym czasie.

Wspólna konwencja Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesna przyniosła ze sobą podpisanie porozumienia koalicyjnego na Mazowszu.

Fot. Arch.

15 komentarzy

 1. Anonim dodano 3 lata temu

  Przecież ta Pani była w sts i topili to miasto razem z PISEM. Teraz jest kandydatką opozycji??? Oni chyba wszyscy działają w porozumieniu z PiSem by doszczętnie opanować to miasto.

 2. obywatel dodano 3 lata temu

  Nie ma jak szeroka koalicja . Wszystkie te podmioty przyprawią o ból głowy Andrzeja i cały PiS . A Magda i Krzysiek to ludzie którzy potrafią działać ponad podziałami . Niech płacze ten kto nie cchce się dogadać . Świerzość i doświadczenie to zgrana ekipa .

 3. Oburzony dodano 3 lata temu

  To już wiadomo po co było to całe nagłaśnianie sprawy ze szczepionkami! Sprytnie załatwiła sobie fundament pod kandydaturę…

 4. Em dodano 3 lata temu

  Ale koalicja, ci z PO to z diabłem się zbratają nawet bo już pomysłu na to jak się do stołka dobrać innego niż retoryka antypis to nie mają. W ten sposób w tym mieście się wyborów nie wygra. Ta kobieta się na,to stanowisko nie nadaje. Jakiś niezależny przedsiębiorca znający sie na zarządzaniu by się przydał, ktory przedstawi jakiś konkretny plan naprawy tego burdelu, a nie baba która tylko recepty potrafi wypisywać

  • jeszcze nie oceniaj pomysłów lub ich braku dodano 3 lata temu

   Kampania jeszcze nie ruszyła, nie są zarejestrowani kandydaci, nie są publikowane założenia programowe. Do wyborów jeszcze dużo czasu, a każdy nowy członek koalicji Lepsze Siedlce może wnieść coś od siebie.

 5. Rodos dodano 3 lata temu

  Od nominacji centralnej do zostania kandydatrm jeszcze daleka droga ? . Kandydatem PO Siedlce jest Krzysztof Chaberski w piątek podpisano porozumienie . Jeśli Pani Daniel nie dojedzie do porozumienia z koalicją to będzie dwóch kandydatów opozycji ? . Tyle w temacie .

 6. Nie widać tam nikogo z PO ani nawet szyldu dodano 3 lata temu

  Więc co to za pisanie, że to kandydatka PO

 7. 0 wiarygodności dodano 3 lata temu

  Wyłamywanie się ze zjednoczonej opozycji pasuje do głosowania za absolutorium dla Kudelskiego.

 8. Michał dodano 3 lata temu

  I kolejna osoba z Nowoczesnej platformy, której jedynym programem jest antyPIS. Kiedyś Platforma przeniosła ogólnopolską politykę na grunt lokalny i kazali rozwiązać koalicję z PISem. Teraz ciąg dalszy, Konwencja główna tego nowoczesnego tworu i jej program to tylko antyPIS, i pani Daniel podobnie jedyny przekaz to antyPIS,a gdzie konkrety co zrobicie dla miasta, konkrety.

 9. Diagnoza dodano 3 lata temu

  Po PO postawili już dawno kropkę. A na następcę liberalno-lewicowych sił zbudowali N. Ten układ dziś to PO.N. Żadnego rozsądnego Polaka nie przekona kandydatura z tego układu. Nawet gdyby była naj… naj… i najpiękniejsza.

 10. Iga dodano 3 lata temu

  Pani Daniel pewnie chce takiej władzy jak u sibie na oddziale , nie będzie nikogo do niczego dopuszczała .Młodych lekarzy nie dopudzcza do zabiegów i uciekają do innych szpitali i ma brak personelu.Jest lekarzem to niech leczy lufzi a nie miasto.

 11. ...,, dodano 3 lata temu

  Porażka

 12. vissy dodano 3 lata temu

  Mizerne szanse. Kto niby niby na ta kandydaturę zagłosować? Młodzi – wątpliwe, nieco starsi – raczej nie, moherowe berety – w życiu. Mierz siły na zamiary. Nadal brak uczciwego kandydata, ale taki na pewno się pojawi.

 13. Adrianna dodano 3 lata temu

  Słyszalam jesienią wypowiedz Pani Daniel w sprawie finansowania szczepien HPV. Broni intetesów korporacji farmaceutycznych a nie bezbronnych dzieci. Za powiklania poszczepienne obwiniala technike podania szczepionki czyli pielegniarki ( bo sam produkt jedt bez zarzutu pomimo ostrzezen zawartych w ulotce przez producenta). Wypowiedz tej handlowczyni farmaceutycznej dala mi duzo do myslenia – kim tak naprawde sa ludzie Nowoczesnej? Na pewno ta pani nie zadba o sprawy dotyczace mojego dziecka.

 14. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  Pani Daniel będzie burzyć układ PiS którego sama była częścią głosując w radzie miasta ręka w rękę z PiS i STS. Czy to nie objaw schizofrenii politycznej?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?