SPIN

Nowoczesna dołączyła do koalicji Lepsze Siedlce

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 maja 2018, 12:16 Siedlce

Do porozumienia Lepsze Siedlce przystępuje kolejne ugrupowanie. Nowoczesna włącza się do koalicji, która deklaruje, że przejmie władzę w Siedlcach po jesiennych wyborach samorządowych.

Lepsze Siedlce to sojusz PO, SLD z Maciejem Drabio i Nowoczesnej. Jest także popierane przez konserwatywną partię Wolność i lokalne stowarzyszenia.

– Przystąpiliśmy do Lepszych Siedlec, bo zmiana w samorządzie jest konieczna. Sytuacja finansów jest tragiczna. Maleje liczba ludności. Wyjeżdżają przede wszystkim ludzie młodzi, bo w rodzimych Siedlcach nie widzą perspektyw. PiS nie ma w ogóle pomysłu na nasze miasto. Mimo wielkich problemów udają, że nic strasznego się nie dzieje. To wygląda jak bal na Titanicu. Dlatego musimy wspólnie, wszyscy ratować miasto przed kolejnymi latami stagnacji i lawiną długów – tłumaczy Magdalena Daniel z Nowoczesnej.

Znana siedlecka chirurg dodaje, że teraz najważniejszą kwestią będzie wybór wspólnego kandydata na prezydenta miasta. Magdalena Daniel ma co prawda rekomendację Koalicji Obywatelskiej (ogólnopolskiego aliansu PO i Nowoczesnej), ale Lepsze Siedlce to porozumienie lokalne i kandydat musi uzyskać poparcie innych ugrupowań wchodzących w jego skład.

źródło: Magdalena Daniel, Krzysztof Chaberski

12 komentarzy

 1. To przekracza wszelkie granice dodano 3 lata temu

  Kabaret na całego. Przecież dzięki między innymi tej Pani Siedlce w długi popadły. Wystarczy sięgnąć do głosowań. Czy nas uważają za stado beczących zwierząt???

 2. Żorż Ponimirski dodano 3 lata temu

  Pani Daniel… nie ważne z kim, ważne żeby w koalicji. Czy to PiS czy PO, to już jej nie przeszkadza.

 3. MikkeHarry dodano 3 lata temu

  A czy autor artykułu nie zapomniał o jakiejś części składowej tej koalicji, która znaczy w kraju i w Siedlcach więcej (jeszcze) niż .N? Ja też już dawno słyszałem że Pani Doktor ma być kandydatką na prezydenta z "tej": koalicji, ale powiedziano mi że ktoś mi nakłamał 😀 😀 😀 W każdym razie myślałem że ta koalicja jest większa bo nawet byłem na konferencji, na której ją inaugurowano, a nie że tylko PO, SLD i .N. A że "WOLNOŚĆ" tylko popiera 😀 😀 :D…

  I jakie stowarzyszenia z Siedlec popierają już koalicję SLD-PO-.N? Bo jestem prezesem jednego z nich i szczerze mówiąc nic o tym nie słyszałem 😀 Ani o tym żeby jakiekolwiek stowarzyszenie już poparło….

 4. ciemny ludek dodano 3 lata temu

  A jakiż to pomysł na nowoczesne prosperity dla Siedlec ma pani doktor i nauczyciel wf ? Może zdradziliby jakiś konkret. Krytykować każdy może.

 5. Hahaha... dodano 3 lata temu

  hahahahahaha….ubaw po pachy

 6. Roman dodano 3 lata temu

  Ale to już było i niech nie wraca więcej… Choć po "Towarzyszach" POPiS-owej ekipy to i Potop być może… "Miałeś chamie złoty róg…". https://youtu.be/z2ixz9PzLW4

 7. Roman dodano 3 lata temu

  https://youtu.be/z2ixz9PzLW4

 8. Mak dodano 3 lata temu

  jedyna realna możliwość dla odsunięcia szkodników z PIS od władzy, to zjednoczenie się wszystkich trzeźwo myślących mieszkańców. Nie możemy pozwolić na budowanie dynastii Tchórzewskich. Panie Andrzeju Sitnik proszę myśleć pragmatycznie i też dołączyć do szerokiego porozumienia. Samodzielnie nic Pan nie zyska, to na rękę PiSowi. STS przybudówka ma wystawić "spadochron" w postaci Sosnowskiej

 9. romek dodano 3 lata temu

  Bez Sitnika ta koalicja nie ma sensu. A kto będzie kandydatem to już inna historia, oby nie pani w kapeluszu….

 10. Henryk dodano 3 lata temu

  No to Chaberski został przykryty kapeluszem doktorki. A tak błyszczał, tak gwiazdorzył a tu warszawka zadecydowała i wysadziła z siodła Chaberskiego. A tak przy okazji siodła to na myśl przychodzi powiedzenie Pawlaka z Samych Swoich jak Kargulowi koń zginął: "… a taki był ładny, amerykanski, szkoda".

 11. Kalmbury dodano 3 lata temu

  Co oznacza skrót … "PO.N" ? Jakieś propozycje?

 12. jan dodano 3 lata temu

  Żeby wygrać wybory w Siedlcach i zmienić zarządzających trzeba najpierw wygonić z RM "panów od fikołków" i szacowne grono pedagogiczne, gdyż są to osoby z racji miejsca zatrudnienia podlegające panu prezydentowi. A który pracownik pójdzie na "wojnę" z szefem?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?