SPIN

Akcja Fishmob w „Kolejówce”

Aneta Borkowska czwartek, 31 maja 2018, 09:22 Społeczeństwo

21 maja modlitwą Anioł Pański młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, zwanego potocznie „Kolejówką” rozpoczęła akcję Fishmob – cała Polska tańczy dla Jana Pawła II.

Powodów do radosnego świętowania było kilka, jak wybrzmiało w powitaniu: „Po pierwsze jako Kościół napełniony Duchem świętym, wychodzimy na place, by głosić radosną wieść, że Jezus Chrystus żyje. Po drugie dziękujemy dziś Matce Kościoła- Najświętszej Maryi Pannie, za Jej obecność i wstawiennictwo. Po trzecie dziękujemy najlepszemu Ojcu za dar Jana Pawła II – w piątek osiemnastego maja obchodziłby 98 urodziny… Po czwarte już wkrótce rozpocznie się dwudzieste drugie spotkanie młodych Lednica 2000. Chcemy już teraz doświadczyć radości tego czasu włączając się w tańce uwielbienia znane właśnie z tych spotkań…i zachęcić wszystkich, aby dzień 2 czerwca świętować właśnie tam, w miejscu gdzie Mieszko I przyjął chrzest.”

Po duchowym wprowadzeniu, boisko rozbrzmiało dźwiękiem lednicowych hitów i wypełniło się radością wspólnego tańca na cześć Pana. W wydarzeniu aktywny udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele „Kolejówki”, ale także młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i przechodnie, którzy zaciekawieni dołączali do tańczącej, szkolnej społeczności.

źródło: ZSP nr 6

2 komentarze

  1. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

    No tak.Czego innego sie mozna spodziewac po zacofanych,prowincjonalnych wspolrzadzonych przez kler Siedlcach?Takie sa teraz atrakcje dla mlodziezy."Opetani Janem Pawlem II" powinien byc zatytuowany artykul.Opetani w bialy dzien.

  2. Pawel dodano 3 lata temu

    https://youtu.be/iPUafG4au3U

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?