SPIN

200 lat Diecezji Siedleckiej – program

Aneta Borkowska środa, 6 czerwca 2018, 08:04 Społeczeństwo

Jutro (7 czerwca) rozpoczną się uroczystości Jubileuszu 200 lat Diecezji Siedleckiej. Poniżej przedstawiamy program uroczystości oraz utrudnienia, które wystąpią w Siedlcach.

7 czerwca (czwartek) –  KOLEGIATA W JANOWIE PODLASKIM

W dawnym zamku biskupów łuckich i janowskich w Janowie Podlaskim rozpoczną się obrady 379. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Pierwsza wizyta biskupów z całej Polski w Janowie Podlaskim to historyczne wydarzenie związane z Jubileuszem 200-lecia Diecezji Siedleckiej. O godz. 11.00 – rozpoczęcie obrad KEP, o godz. 17.00 – msza w kolegiacie janowskiej z udziałem biskupów z całej Polski. Mszy będzie przewodniczyć Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Salvatore Pennacchio, homilię wygłosi arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W czasie mszy będzie miał miejsce historyczny akt podniesienia kolegiaty Janowskiej do godności bazyliki mniejszej.

8 czerwca (piątek) – KOLEGIATA w JANOWIE PODLASKIM

O godz. 7.30 msza w bazylice janowskiej pod przewodnictwem metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika, homilię wygłosi arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga.  O godz. 10.00 obrady KEP, o godz. 17.00 – wizyta biskupów w Pratulinie oraz poświęcenie Domu Pielgrzyma, a o godz. 20.00 wizyta biskupów w stadninie koni w Janowie Podlaski. 

9 czerwca (sobota) – KATEDRA W SIEDLCACH

O godz. 10.30 eucharystia dziękczynna za 200 lat Diecezji Siedleckiej w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem Prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka, homilię wygłosi metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Przed Mszą odbędzie się uroczyste podpisanie dokumentów II Synodu Diecezji Siedleckiej. Po Mszy zostaną posłani wybrani księża do przeprowadzenia misji ewangelizacyjnych we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej. Misje takie urządza się co 10 lat i służą one pogłębieniu i ożywieniu życia religijnego wiernych.

UTRUDNIENIA W RUCHU

Od piątku (8 czerwca) od godz. 21. do soboty (9 czerwca) do godz. 14. zamknięte będą następujące ulice:

  • PIŁSUDSKIEGO – na odcinku od ul. Wojskowej do ul. Floriańskiej wraz z bocznymi: Skwer Niepodległości, Kochanowskiego, Kilińskiego, Asza, Esperanto, Orzeszkowej.
  • BPA ŚWIRSKIEGO – na odcinku od skrzyżowania z ul. Czerwonego Krzyża do ul. Cmentarnej
  • CMENTARNA – na odcinku od ul. Bp Świrskiego do ul. Wojskowej
  • KS. NIEDZIAŁKA – na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Asłanowicza 5.
  • 11 LISTOPADA – na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Asłanowicza
  • BROWARNA – na całej długości
  • KATEDRALNA – na odcinku od katedry do ul. Wojskowej

źródło: diecezja.siedlce.pl

Komentarze (1)

  1. Polo dodano 6 lat temu

    Ciekawe dlaczego Ks prof. biskupa Kiernikowskiego nie zaproszono ??🙁

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?