SPIN

Wystawa Arkadiusza Włodarczyka „Nadmorskie Impresje”

Aneta Borkowska sobota, 23 czerwca 2018, 13:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 28 czerwca (czwartek) o godz. 11. do Galerii w Bramie na otwarcie wystawy fotografii Arkadiusza Włodarczyka „Nadmorskie Impresje”.

Fotografie powstały na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, to największy pas ruchomych wydm w całej Europie. Prowadzą tu nieustanne zmagania połączone niszczycielskie moce wiatru i piaszczystego gruntu przeciwko roślinności nadmorskich borów, pochłaniając wszystko, co napotkają na swojej drodze. Cmentarzyska drzew, jako wyłaniające się z piachu masywne pnie i sęki, rzeźbione w podłożu przez wiatr fałdy, tekstury tworzone siłą wiatru. Zdjęcia prezentowane na wystawie mają za zadanie przenieść Państwa w ten właśnie świat – na pozór tylko pozbawiony życia. Ich autor, wieloletni fotograf, uchwycił w wyjątkowy sposób jego walory, udowadniając, że piękno tkwi wszędzie – wystarczy tylko dobrze się przyjrzeć.

Arkadiusz Włodarczyk – urodził się w 1973 r. w Warszawie. Fotografią zaczął zajmować się w wieku 15 lat. Od ponad 10 lat jego pasją stała się fotografia przyrodnicza. Najczęściej odwiedza, szczególnie mu bliskie, okolice nadbużańskie. W roku 2015 swoją wystawę indywidualną „Wierzby” prezentował w Galerii Fotografii Fokus. Od 8 lat jest członkiem Grupy Twórczej Fotogram. Jego zdjęcia publikowane były w miesięczniku „Kraina Bugu”. Współpracował z przychodniami „Centrum” w zakresie fotografii reklamowej. Dwukrotny laureat konkursu „Pociąg do Ekologii”.

Wystawa czynna do 7 października

reklama MOK

Możliwość komentowania jest wyłączona.