SPIN

Akcja „Kromka Chleba dla sąsiada”

Aneta Borkowska czwartek, 13 września 2018, 15:00 Społeczeństwo

Pomoc osobom cierpiącym niedostatek, starszym, samotnym i opuszczonym – to cel ogólnopolskiego programu „Kromka Chleba dla sąsiada”, w który włącza się Caritas Diecezji Siedleckiej. 21 i 22 września we wszystkich sklepach Biedronka na terenie diecezji siedleckiej, odbędzie się zbiórka żywności.

– W akcji chodzi nam o to, aby wyrazić życzliwość i zainteresowanie losem sąsiada, o którym często niewiele wiemy: jakie ma problemy, czy czuje się samotny, czy ma co jeść. Pierwszym krokiem może stać się właśnie „Kromka Chleba” – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu w diecezji siedleckiej.

Aby włączyć się w akcję należy w sklepach Biedronka zostawić żywność z długim terminem ważności w specjalnie oznaczonych plakatami koszach. Mogą to być: mąka, cukier, makaron, ryż, kasza, olej, płatki śniadaniowe, dżemy, majonezy, keczupy, warzywa w puszkach, konserwy mięsne i rybne, herbata, kawa, słodycze.

Żywność zbierana będzie przez wolontariuszy ubranych w czerwone koszulki i identyfikatory. Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym osobom starszym i samotnym w tygodniu po zakończonej akcji.

Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. Czy? dodano 3 lata temu

    UM za mało przekazuje?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?