SPIN

Spotkanie z Mikołajem Golachowskim

Aneta Borkowska czwartek, 20 września 2018, 11:49 Społeczeństwo

„Antarktyka, czyli z wizytą w raju” – pod takim hasłem odbędzie się kolejne spotkanie w ramach VITOexTrEAM. Gościem będzie Mikołaj Golachowski.

Opowieść będzie o dzikich, nietkniętych przez człowieka miejscach, gdzie przyroda rządzi niepodzielnie, gdzie trudno oprzeć się wrażeniu, że tak właśnie wygląda Raj. Największym z takich rejonów jest Antarktyka. Wobec majestatu jej lodowych gór, ufności jej dzikich mieszkańców i czystości jej dziewiczych śniegów, nie możemy nie czuć się jak wyjątkowo uprzywilejowani goście.

Mikołaj Golachowski – biolog, podróżnik, doktor nauk przyrodniczych, który na mroźnych końcach świata pracuje od 2002 roku, początkowo jako naukowiec zatrudniony w Zakładzie Biologii Antarktyki PAN (był na 4 Polskich Wyprawach Antarktycznych, w tym dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Arctowski, raz jako Kierownik 32 PWA), zaś od 11 lat pracuje również jako przewodnik turystyczny w Patagonii i Antarktyce (Falklandy – Georgia Poludniowa – Szetlandy Południowe – Półwysep Antarktyczny), a także w Arktyce (od Ziemi Franciszka Józefa po Arktykę kanadyjska), pływając na statkach i wykładając o morskiej faunie. Od jedenastu lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie.

Wstęp bezpłatny. Spotkanie 27 września o 18 w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12 w Siedlcach

źródło: VITOexTrEAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?