SPIN

Uczciwość. Pracowitość. Kompetencje. „Bezpartyjni” idą do wyborów

redakcja czwartek, 20 września 2018, 23:17 Siedlce

Bezpartyjne Siedlce” zorganizowały konwencję wyborczą. Stowarzyszenie wystawi w nadchodzących wyborach 31 kandydatów do rady miasta. Program, który przestawiono dzisiaj w Sali Białej miał 20 punktów. Siedlce nie będą mieć drugiego wiceprezydenta, ale będą mieć otwarte baseny i gabinety stomatologiczne. 

Wszystko można opisać w trzech słowach: „uczciwość”, „pracowitość” i „kompetencje”. Udowadnialiśmy to przez cztery minione lata. Prezentowaliśmy między innymi na swoim kanale, ale też na sesjach rady miasta, jak wygląda prawda o naszym mieście – mówił lider BS i kandydat na prezydenta Siedlec Andrzej Sitnik.

Wśród głównych postulatów Bezpartyjne Siedlce widzą likwidację „nadmiernej biurokracji”. Sitnik obiecał, że zlikwiduje stanowisko jednego wiceprezydenta, a zaoszczędzone na wynagrodzenie pieniądze (rocznie to średnio ok 150 tys. zł) przeznaczy na uruchomienie gabinetów stomatologicznych.

Jednym z głównych planów Andrzeja Sitnika jako prezydenta i radnych BS byłoby utworzenie placówek dziennego pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz otwarcie nowych żłobków. – Do tego chcielibyśmy wykorzystać istniejące budownictwo: budynek przy DPS i po komendzie policji – tłumaczył zebranym.

Kandydat zapewnił swoich wyborców, że gdy zostanie wybrany na prezydenta, każdego przedsiębiorcę będzie traktował tak samo, a remontów ulic nie będzie zostawiał na rok wyborczy.

Będziemy promować komunikację miejską, a w miarę możliwości finansowych, postaramy się kolejne grupy obejmować bezpłatnymi przejazdami. Najpierw mogą być to uczniowie klas od 1 do 3 podstawówki – wyliczał. Dodał, że zrewitalizowany będzie park miejski i amfiteatr oraz zagospodarowany, w partnerstwie z PSS Społem, plac Sikorskiego. – Nie chcemy wybudować tam ratusza za 60 milionów, sześciokondygnacyjnego budynku. Siedlce mają ponad 500 milionów długu, więc zamiast budować ratusz trzeba się wziąć do pracy.

W programie wyborczym pojawił się także pomysł otwartych basenów nad siedleckim zalewem – na wzór łukowskich oraz programu szkoleniowego dla sportu i stypendiów sportowych, ale dla wychowanków siedleckich klubów. Kierowcom Sitnik obiecał, tam gdzie będzie to technicznie możliwe, montaż liczników czasu na skrzyżowaniach.

Walka ze smogiem ma przyjąć realną formę.

Wolałbym, aby pieniądze, które wydano z naszych kieszeni, na nagrody roczne dla prezesów miejskich spółek, poszły na wymianę pieców, które najbardziej trują powietrze. Teraz, za nasze pieniądze, zamontowano kilkanaście czujników zanieczyszczenia powietrza. Czy my do tej pory nie wiedzieliśmy, że jest ono zanieczyszczone? Czy to je zmniejszy? – pytał zebranych.

Program, jak zapewniał Andrzej Sitnik, powstał w efekcie wielu rozmów i spotkań z mieszkańcami miasta. Dodał, że jest dostosowany do różnych potrzeb. Dużo miejsca podczas swojego wystąpienia kandydat BS poświęcił aktywności mieszkańców.

32 komentarze

 1. Jan dodano 6 lat temu

  BRAWO ANDRZEJ JESZCZE ZABRAKŁO ROZLICZENIA TYCH PARTYJNYCH KOLESI NA TO MIESZKAŃCY CZEKAJĄ,Z IMIENIA I NAZWISKA POKAZAĆ NIEUDACZNIKÓW POLITYCZNYCH GORZEJ NIŻ ZA KOMUNY TYLKO KASA KASA I NACHAPAĆ SIĘ .

 2. WDR dodano 6 lat temu

  Dla mnie najważniejsze, żeby zaoszczędzić na tych premiach dla prezesików spółek miejskich. Nie dość, że i tak świetnie zarabiają, to jeszcze przy takim zadłużeniu nie mają skrupułów. żeby jeszcze zabierać podatnikom pieniądze.

 3. Siedlczanka dodano 6 lat temu

  Ludzie głosujcie na Bezpartyjnych. Tylko oni mogą "przewietrzyć" to miasto z układów, układzików itp
  ludzie boją się odezwać, bo miastem rządzi kilka,

 4. tommi dodano 6 lat temu

  Pan Andrzej juz ma mój głos 🙂

  • robert dodano 6 lat temu

   ja tam wolę zagłosować na pana Tchórzewskiego

 5. zaoszcedzić dodano 6 lat temu

  Tak i zdecydowanie. Np. Marchel Sekretarz Miasta zamiast poświęcać wszystko Magistratowi – "chałturzy" po boku. Jest w Radzie Nadzorczej 2 spółek miejskich. Dojna zmiana w akcji!!!

 6. olo dodano 6 lat temu

  BRAWO ŚWIETNE POMYSŁY I PROGRAM NIGDY WIĘCEJ PISIORÓW

 7. Mieszkaniec dodano 6 lat temu

  Bardzo dobry program. Miasto wymaga zmian i prawdziwego fachowca od zarządzania. Tylko Andrzej Sitnik i Bezpartyjne Siedlce.

  • Mis dodano 2 miesiące temu

   Mieli bezpartyjni swoją szansę – projekt nieudany.

   Na prezydenta ktoś kto ma sukcesy na swoim koncie a nie dopiero o nich myśli ….

   4 lata marazmu – dość

 8. sied dodano 6 lat temu

  Dobry program
  szczgolnie podoba mi sie pomysl na otwarte baseny bo jedyny zalew jest jakas tam namisatka relaksu.Ile z tego zostaloby zrealizowanych czas pokaze ale powodzenia.

 9. em dodano 6 lat temu

  Emeryci na emerytury . Kto Panu otworzy jakikolwiek drzwi w Warszawa.

 10. j. dodano 6 lat temu

  Nie mówię nie. Ale mój głos ma to ugrupowanie – ten kandydat, który zaproponuje rozwiązanie problemów nielegalnych parkingów na Nowych Siedlcach (koło Szpitala) oraz w ogóle problemów z parkowaniem w mieście (ucywilizujmy to. Nie wiem, może wzorem innych miast warto zarabiać na przyjezdnych, którzy nie płacą tu podatków czyli niewielkie opłaty za parkowanie w strefach płatnych w mieście plus karty parkingowe dla mieszkańców oraz konsekwentne egzekwowanie zakazów przez SM i Policję). Panowie, do roboty!

 11. Joker dodano 6 lat temu

  Sam wziął setki tysięcy zł premi a chce rozliczać innych.

  • Żorż Ponimirski dodano 6 lat temu

   O jakich premiach mówisz? Coś ci się z Karolem pomyliło…

 12. Jan dodano 6 lat temu

  em przesiąkłeś korupcją cwaniactwem partyjniactwem ., przyznajesz że okręgi jednomandatowe tylko mogą te kliki w kraju rozbić , pytam dlaczego ten pis tego nie zrobi-bo doi .

 13. Anonim dodano 6 lat temu

  A ja będę głosował na KUKIZ 15

  • do Anonim dodano 6 lat temu

   To lepiej od razu głosuj na PiS – bo to do tego się sprowadza. Gdzie jest dziś poseł Siarkowska od Kukiza?

  • możesz dodano 6 lat temu

   nawet na Kukiz1479

 14. Siedlczanin @@@ dodano 6 lat temu

  Poziom komentarzy świadczy o jakości całej tej grupy! Obejrzyjcie sobie transmisję z dzisiejszej konwencji Prawa i Sprawiedliwości i uczcie się od nich! Tam są wartości i konkrety, np. Piątka Karola. Tam jest perspektywa współpracy z Rządem. Tam jest perspektywa wzięcia odpowiedzialności także za zadania Samorządu Województwa Mazowieckiego. Tam jest wreszcie perspektywa współpracy samorządu wojewódzkiego i lokalnego. A co proponują wasi guru? Doprawdy ciężko to strawić. I ta ciągła narracja o stołkach, zadłużeniu, rozliczaniu itp. To jest poziom politycznej piaskownicy. Kto się da na to nabrać?

 15. Allenpad dodano 6 lat temu

  Siedlczanin ? chyba pisior nie siedlczanin. Nie mieszkam juz w Siedlcach kilkanaście lat ale bywam tutaj czasami odwiedzam rodzine i znajomych i widzę co się dzieje. Siedlce potrzebują radykalnych zmian Trzeba rozgonic nieudaczników a nie promowac sztucznie jakies miernoty. Pokaż mi jakieś wystąpienie swojego Karola, jakiś krótki filmik. CZłowiek nie potrafi samodzielnie sklecić kilku zdań a chce zarządzac miastem. Obieca wszystko co mu podpowiedzą a prawda jest taka że pomimo kilku pozywtywnych zrealizowanych inwestycji w ostatnich latach takich jak Aquapark czy Stadion, tunel i powiedzmy że obwodnica (ciężko nazwac to obwodnicą, ale zawsze coś) miasto się rozpada. Stan dróg i chodników to masakra, park ? jaki park – już chyba lepiej go zostawic tak jak jest to za jakies 100 lat bedziemy mieli przynajmniej unikalne miejsce natury na kszatłt puszczy białowieskiej 🙂 drzewa niech rosna jak chcą i spadaja mieszkańcom na głowy. wszędzie tylko msza i obłuda. Z obrzydzeniem obserwuje "przemiany" wielu osób które funkcjonowały w różnych ugrupowaniach i teraz przechodzą do Pisu – szkoda mi tych osób które dla koryta są w stanie upodlic sie do tego stopnia że zakłądają barwy pislamu. Z nadzieją czekam na zmiany. Może Siedlce w koncu przestaną byc pisogrodem. Pozdrawiam racjonalistów. Nadzieja umiera ostatnia.

  • Rygor1985 dodano 6 lat temu

   Nowa świecka tradycja powoływania prezesów spółek miejskich w Siedlcach bez konkursu – polecam obejrzeć od 3:01 min. Można przekonać się jakie to standardy ma kandydat na prezydenta za ramienia PIS
   https://www.youtube.com/watch?v=1oD_VxBb-Tw

 16. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Ok panie i panowie. Ale pytanie jest następujące : Czy macie jakiegoś "wujka"w Ameryce? A może w Arabii Saudyjskiej?

 17. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Szanowne panie i panowie! Ostatnimi czasy odwiedził mnie mój kolega, który przyleciał z USA, a w Siedlcach nie był bez mała 15 lat. Wypożyczył auto na "Okęciu" i wjechał do naszego miasta. W pewnym momencie uznał, że chyba się pomylił i wjechał nie tu gdzie chciał. Wstydził się zapytać, czy to Siedlce? I cofnął się do granicy miasta, żeby sprawdzić, czy rzeka, którą mijał, to Muchawka? Okazało się, że to ta sama rzeka, do której skakaliśmy na główkę na tzw "końskim dole" gdy byliśmy chłopcami. Stwierdził jedno, opuszczał miasteczko, a wrócił do wspaniałego miasta i jest bardzo dumny z tego, co zobaczył. Veni Vidi Vinci powiedział!!! A zatem nie przesadzajcie moi mili "ziomale"!!!!!!!

  • Wojtek dodano 2 miesiące temu

   Można zrobić remake tego artykułu i przypomnieć czytelnikom i głosującym na Sitnika jak zostali oszukani ??

 18. obietniceee dodano 6 lat temu

  obietnice osób bezpartyjnych jakoś do mnie nie przemawiają. pan Tchórzewski jest lepszym kandydatem

 19. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Każda z Nas i każdy z Nas może mieć różne poglądy i na tym opiera się demokracja! Prawda? Ale to nie stanowi, że w imię poglądów politycznych, można pisać brednie i banialuki! Prawda? Nikt nigdy nie zrobił tyle, co zrobił dla Siedlec poseł, dziś minister Energii Pan Krzysztof Tchórzewski!!!!!!!

 20. ZORRO dodano 6 lat temu

  KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI WEDŁUG NIE KTÓRYCH DZIENNIKARZY TO BYŁY WSPÓŁPRACOWNIK UB , ALE WRÓCIMY NA NASZE PODWÓRKO , SYNUSIA MAŁOLATA TATO POLITYCZNIE ROBI ''\RADNYM SEJMIKU BO ZAŁATWIA MU MIEJSCE NA LIŚCIE , NASTĘPNIE TATUŚ U KOLEGI I PODDAŃCA PREZYDENTA ZAŁATWIA MU PRACĘ W PEC SPÓŁKI MIASTA A NASTĘPNIE SYNUSIA NAMASZCZAJĄ NA PREZESA PEC SYNUŚ MA WYKSZTAŁCENIE NIBY HISTORYCZNE, A TERAZ MUSZĄ I STAJĄ NA GŁOWIE ŻEBY TE WSZYSTKIE SZFINDLE POLITYCZNE PRZYKRYĆ, SYNUSIA ROBIĄ NA SIŁĘ PREZYDENTEM NASZEGO MIASTA ALE JESZCZE WAM POWIEM ŻE ZA NASZE CIĘŻKO WYPRACOWANE PIENIĄDZE BO KAŻDY PLAKAT SYNUSIA TO NASZE GROSZE . AMEN ALLELUJA I NIE DAJCIE SIĘ W CIULA ROBIĆ SIEDLCZANIE .

 21. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Zorro? A komu bogatemu zabrałeś? A może jakiemuś biednemu dałeś? A tak w ogóle, to co miastu Siedlce dałeś? Mam nadzieję, że chociaż podatki? Styl i słownictwo jakiego używasz, a tym bardziej argumenty, z całą pewnością nie powoduje, że możesz być z tego dumny?! Pochwal się swoją rodziną, jeżeli masz odwagę i napisz, co zrobiłeś dla swojego syna?! Zaskocz mnie pozytywnie WIELCE SZANOWNY Z O R R O!!!

 22. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  ZORRO! To bardzo pozytywna postać! Ale to, co napisał Szanowny Pan, który podpisuje się Zorro i treści, które popełnił można przypisać, ale sierżantowi GARCIA, wulkanowi intelektu. Prawda? Bloki partyjne są wspierane z budżetu państwa i tu zupełna zgoda! Proszę zapytać, skąd biorą środki tzw BEZPARTYJNI? Ze zbiórki publicznej? I z całą pewnością maja na to zgodę? Prawda?

 23. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Wielce Szanowny ZORRO! W moich kolejnych komentarzach przedstawię listę dokonań na rzecz naszego miasta pana Posła Krzysztofa Tchórzewskiego. Liczę na to, że zarówno TY, jak i inni, odniesiecie się do tego? Ale żywię nadzieję, że merytorycznie,ponieważ z paszkwilami nie zamierzam polemizować.

 24. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  WDR! Gdzie byłeś, jak rządziła koalicja PO PSL? Gdzie byłeś? Przypomnij ŁASKAWY PANIE ile zarabiali prezesi państwowych spółek w owym czasie ? I ile kosztuje nas wszystkich umowa gazowa Pawlaka? A ile teraz zarabiają prezesi spółek ? Jaka jest różnica? Jeżeli nie wiesz, to się dowiedz, poczytaj nieco. O tym, ile nagrody etc otrzyma zarząd konkretnej spółki, stanowi ustawa, a nie pobożne rzyczenia ŁASKAWAGO PANA? I tyle. Możemy podyskutować w tej sprawie i wielu innych, ale na pewnym poziomie, ale nie emocjonalnym i bez złościwości. Ok?

 25. zukole dodano 5 lat temu

  To nie jest jakakolwiek konkurencja dla Karola

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?