SPIN

Zakręceni na dobro w „Kolejówce”

Aneta Borkowska piątek, 21 września 2018, 15:41 Społeczeństwo

Od kilku lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, czyli popularnej „Kolejówce” aktywnie działają młodzi wolontariusze, którzy ochoczo podejmują się działań na rzecz środowiska lokalnego i nie tylko.

Młodzież pod opieką Joanny Wojtkowskiej-Śpiewak i Edyty Niedziółki cyklicznie organizuje dla potrzebujących zabawy, gry ruchowe i zajęcia plastyczne dla Domu Dziecka „Pod Kasztanami”.
Od dwóch lat uczniowie i nauczyciele zbierają również nakrętki, by wesprzeć Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Plastikowe nakrętki otaczają nas wszędzie. Każdy z nas ma z nimi styczność, więc dlaczego by nie obrócić tego w dobro i pomóc innym?

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia organizuje akcję na rzecz pomocy najmłodszym. „Kolejówka” również przyłączyła się do tej akcji. Na korytarzach szkolnych są wyznaczone miejsca, gdzie uczniowie mogą zostawić nakrętki. Następnie z pomocą wolontariuszy trafiają one do firmy recyklingowej a hospicjum otrzymuje pieniądze, za które może spełnić marzenia dzieci.

Już drugi rok wszyscy zbierają nakrętki na ten szczytny cel. Cieszymy się, że możemy pomagać Nasza szkolna akcja brzmi ” Zakręceni na dobro” i angażuje coraz więcej uczniów i nauczycieli.

Nie bądźmy obojętni i otwórzmy się na dobro!

źródło: ZSP nr 6

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?