SPIN

500 zł na maturę, żłobek, nowe place zabaw. „Piątka Karola”

redakcja sobota, 22 września 2018, 23:41 Aktualnie, Siedlce

Konwencję wyborczą miało dzisiaj siedleckie Prawo i Sprawiedliwość. Kandydat tej partii na stanowisko prezydenta miasta Karol Tchórzewski w ciągu 20 minut przedstawił swój program. Nazwał go „swoistą Piątką Karola”.

Tak naprawdę, to nie jest program. To plan działania na najbliższe pięć lat – powiedział na początku Tchórzewski.

Głównymi punktami będą: rodzina, praca, infrastruktura, nowe technologie i sprawy obywatelskie.

W ramach „Siedleckiej Rodziny Plus” wprowadzimy „500 plus” do matury tak, żeby rodzice mieli zabezpieczoną przyszłość swoich dzieci do zakończenia edukacji w szkole średniej – obiecał kandydat na prezydenta. – Każdy emeryt i rencista będzie mógł przyjść do stołówki w siedleckich szkołach i w wyznaczonych godzinach zjeść wspaniały obiad za niewielką cenę – dodał.

Tchórzewski podtrzymał swoją obietnicę budowy żłobka przy ul. Jana Pawła II „żeby dzieci najuboższych mieszkańców miasta Siedlce mogły chodzić do publicznego żłobka, a rodzice żeby mogli pójść do pracy”.

Drugim punktem ma być „Siedlecka Praca Plus”. Karol Tchórzewski widzi nowe miejsca pracy m.in. w planowanej czwartej dywizji, której dowództwo ma być w Siedlcach. Zaapelował do rządu, aby w miejscowości Zawady wybudować Fort Trump (baza wojsk USA-do red.). Pojawiło się też hasło, znane z planów PO – siedleckiego start-upu. Młodym przedsiębiorcom obiecał bezpłatny, roczny wynajem lokali miejskich, a wszystkim powołanie „centrum obsługi przedsiębiorcy”, gdzie urzędnik w imieniu przedsiębiorcy załatwi „wszystkie sprawy”. Dla dużych przedsiębiorców powołany zostanie „asystent przedsiębiorcy”.

Tchórzewski zapowiedział odnowienie siedleckich ulic i chodników, do których „żaden szpadel i łopata nie dotarła przez 10 czy 15 lat”, ale też budowę 4 i 5 etapu obwodnicy. Obiecał swoim wyborcom remont placu Sikorskiego.

Nie parking wielopoziomowy, nie park, nie ratusz a skwer Sikorskiego. Tereny zielone należy zrekultywować, wyposażyć w infrastrukturę i urządzimy tam „swoisty plac celebry” – mówił.

Kandydat podkreślił zasadność elektromobilności i carsharingu. Zapowiedział przystąpienie Siedlec do portalu NaprawmyTo.pl i utworzenie „mobilnego urzędu. W wyznaczonych miejscach miasta i godzinach będą przyjmowane wnioski od mieszkańców Siedlec.

W kwestii spraw obywatelskich Karol Tchórzewski zapowiedział zwiększenie kwoty w budżecie obywatelskim do 5 mln „a jak się sprawdzi to i więcej”. Obiecał jawność wszystkich umów podpisywanych przez urząd. Miałyby być publikowane i aktualizowane na stronie internetowej.

Przywrócimy instytucję referendum przy największych inwestycjach i planach zagospodarowania – obiecał.

Innym pomysłem jest możliwość zabierania przez mieszkańców głosu na sesji rady miasta (teraz siedlczanie mogą się dyskusji jedynie przysłuchiwać).

Na konwencji wyborczej byli minister MON Mariusz Błaszczak, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister energii, prywatnie ojciec Karola Tchórzewskiego, Krzysztof Tchórzewski. Dzisiaj przedstawiono też kandydatów na wójtów i rady powiatu.

źródło: fb / Fot. Karol Tchórzewski fb

15 komentarzy

 1. marcin dodano 6 lat temu

  panie tchórzewski moze zagospodarował byś tereny poprzemysłowe i skazone a nie osadzał amerykanów wśród polskiej pieknej zieleni by zniszczyli

 2. Jan dodano 6 lat temu

  TEN KANDYDAT TO KPINA ,TO NIESZCZĘŚCIE TO PONIŻENIE DLA MIESZKAŃCÓW KAMUFLAŻ PRZED PRAWDĄ KTÓRA ZWYCIĘŻY .amen

 3. Jan dodano 6 lat temu

  JAWNOŚĆ TO ZNACZY ŻE KOLEGA POLITYCZNY KUDELSKI UKRYWAŁ TO NIECH WASZA SPRAWIEDLIWOŚĆ TO WYJAŚNI.

 4. wyborca dodano 6 lat temu

  A JA GŁOSUJĘ NA KUKIZ 15

 5. ROKI dodano 6 lat temu

  BUDUJMY RAZEM sitwę kolesiostwo partyjne , zadłużajmy miasto bo tak TATUŚ każe ,do cyca taki kandydat.

 6. Mieszkaniec dodano 6 lat temu

  Pan Karol Tchórzewski chyba nie wie co mówi. Miejsca by zabrakło by opisać sprzeczności zawarte w Jego programie.
  Przykład pierwszy dotyczący Placu gen. Sikorskiego. Przecież to radni PiS – STS uchwalili plan zagospodarowania przestrzennego gdzie przewidziano na tym właśnie placu budowę nowego ratusza !
  To właśnie PiS – STS wystawia pana Tchórzewskiego jako kandydata na Prezydenta Miasta, a na listach na radnych są Ci co za tym głosowali. Panie Karolu czy pan o tym nie wie? A może pan celowo mija się z prawdą? Proszę nie robić z mieszkańców miasta idiotów.

  • @Mieszkaniec dodano 6 lat temu

   Kontynuując Twoje wywody:
   "Każdy emeryt i rencista będzie mógł przyjść do stołówki w siedleckich szkołach i w wyznaczonych godzinach zjeść wspaniały obiad za niewielką cenę" – brzmi fajnie, ale co na to kucharki, intendenci i inni ogarniający stołówki? Co w szkołach korzystających z kateringu? I dlaczego z tej opcji nie będą mogli skorzystać też inni mieszkańcy czy studenci?

 7. king dodano 6 lat temu

  a emeryt mundurowy w wieku 38 lat też dostanie obiad ?

 8. po prostu dodano 6 lat temu

  facet bredzi bez pojęcia pod publikę…

  • zdjęcie dodano 6 lat temu

   " Fot. Karol Tchórzewski fb"
   Jak K.Tchórzewski zrobił to zdjęcie jeśli stoi na tym zdj. za mównicą.

 9. Żorż Ponimirski dodano 6 lat temu

  "Każdy emeryt i rencista będzie mógł przyjść do stołówki w siedleckich szkołach"… a jak sprawdzą czy jakiś pedofil nie kręci się po szkole pod pozorem zjedzenia obiadu?

 10. Elza dodano 6 lat temu

  To jest zwykle, prymitywne pisowskie przekupstwo za nie swoje pieniądze. A może klan Tchórzewskich z popierającym go klerem podaruje coś swojego, z własnej kieszeni?

 11. Janrk dodano 6 lat temu

  Mam pytanie : spotkanie ma miejsce na uph- kto za nie zapłacił? Światło, informatyk, sprzątaczki ? Dodam , że ta sala jest postawiona z projektu unijnego i z tego co wiem, to chyba nie jest do końca roku do komercyjnego wynajęcia, zatem?…

 12. wiktorpan dodano 6 lat temu

  infrastruktura w Siedlcach i tak przeszła wiele zmian na lepsze.
  Na nowe technologie jak najbardziej jestem otwarty. Fajnie tylko jakby korki w były mniejsze… z obecnych kandydatów w moim mieście tylko Tchórzewski mnie przekonuje.

 13. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Kłaniam się Państwu, kłaniam się wszystkim przeciwnikom PIS u, staropolskim czpką do ziemi kłaniam się!!! I powiem bardzo krótko, jeżeli PIS w Siedlcach ma akurat takich adwersarzy, to jestem bardzo spokojny o wynik wyborów. KAROL TCHÓRZEWSKI jest jedynym kandydatem na Prezydenta mojego /naszego pięknego miasta, który gwarantuje ciągłość rozwoju i podnoszenie "NAS WSZYSTKICH" na wyższy poziom. To właśnie z Jego inicjatywy, jeszcze jako radnego Sejmiku, w Siedlcach będzie Dywizja Zmechanizowana, ta sama, która wsławiła się w Bitwie Warszawskiej! Mało tego! Informuje Szanownych Państwa, że to w efekcie finalnym stanowi 4500 miejsc pracy! A co za tym idzie, Wojsko zakupi w Siedlcach mieszkania dla swoich żołnierzy, zaopatrzenie też nastąpi w naszym mieście, czyli siedleccy przedsiębiorcy będą mieli zagwarantowany stały dochód i co niezwykle istotne wiele siedleckich panien, a są niezwykle urodziwe, bo wszystkie Panie w Siedlcach są bardzo atrakcyjne, niezależnie od wieku! I niezależnie od zaopatrywań są bardzo atrakcyjne, i owe DAMY, o ile uznają, że warto, będą miały w żołnierzach ewentualnych kandydatów na męża, ewentualnie partnera życiowego? Takie są fakty MILI PAŃSTWO!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?