SPIN

Tablice informacyjne jeszcze w październiku

Aneta Borkowska środa, 17 października 2018, 18:26 Siedlce

Przy siedmiu głównych przystankach MPK w centrum miasta jeszcze w tym miesiącu staną elektroniczne tablice informacyjne.

– Pokażą numer linii, godzinę przyjazdu autobusu i kierunek jazdy – mówi Wojciech Cylwik z wydziału dróg. – Skończy się sczytywanie rozkładu jazdy przyklejonego do wiaty przystankowej – dodaje.

Tablice pojawią się przy przystankach: na skrzyżowaniu Armii Krajowej z Sienkiewicza, przy więzieniu, na placu Zdanowskiego, naprzeciwko starostwa powiatowego, przy urzędzie miasta, przy galerii oraz na Wojskowej naprzeciwko galerii. Po jednej stanie w Zbuczynie i Wólce Wiśniewskiej.

Montaż i zakup tablic to część projektu jakim jest budowa centrum przesiadkowego na terenach przy dworcu kolejowym.

14 komentarzy

 1. RR dodano 3 lata temu

  Szanowna Redakcjo. Wrzesień to już był! MAMY PAŹDZIERNIK – już 16-ty dzień.

 2. Tablice informacyjne jeszcze we wrześniu dodano 3 lata temu

  "Tablice informacyjne jeszcze we wrześniu"
  No to osiągnięcie, postawiono i we wrześniu 2019 będą działać?

 3. Aneta Borkowska dodano 3 lata temu

  Dziękuję za zwrócenie uwagi. Zrzucam to na pogodę, która jest bardziej wrześniowa 🙂 Przepraszam za błąd, już poprawione.

 4. ww dodano 3 lata temu

  A po co na placu Zdanowskiego, skoro jest centrum przesiadkowe

  • @ww dodano 3 lata temu

   Bo centrum jest po drugiej stronie torów, a na placu Zdanowskiego jest dalej kraniec kilku / kilkunastu linii autobusowych?

 5. refwderfdwas dodano 3 lata temu

  A kiedy zostanie opublikowane api pozwalające na sprawdzenie, gdzie dany autobus rzeczywiście się znajduje?

 6. byly siedlczanin. dodano 3 lata temu

  Pani Aneto.Znowu Pani!.Albo spam,albo pogoda!?Niech sie Pani w koncu ogarnie.Czas najwyzszy.

  • Aneta Borkowska dodano 3 lata temu

   Jak dobrze, że są ludzie, którzy nigdy w życiu się nie pomylili. Zazdroszczę 🙂

 7. Panie Cylwik dodano 3 lata temu

  Proszę publicznie odpowiedzieć dlaczego hucznie (msza, wstęgą, włądza) otwarto Centrum, a tablice które chyba są częścią tego projektu dopiero sa montowane???? Kto odpowiada za niedotrzymanie terminu?????

 8. ww dodano 3 lata temu

  No to po co to centrum przesiadkowe, skoro większość linii miejskich zaczyna kursy z placu Zdanowskiego, myślę że lokalizacja tego centrum nie do końca była przemyślana, były plany stworzenia centrum przesiadkowego razem z centrum handlowym jak w innych miastach, gdzie w centrum handlowym jest wyodrębniona część dworcowa z kasami. Jak widać nie znaleziono inwestora. Takie centrum miało kiedyś powstać na obecnym dworcu PKS, nawet były wizualizację takiego obiektu i wyglądał imponująco, nowocześnie i funkcjonalnie. A tak mamy mega wiatę przystankową, jedynie parking pewnie spełnia swoją funkcję. Pewnie nie prędko coś powstanie obok centrum przesiadkowego skoro w niedalekiej odległości przy partyzantów powstaje nieduże centrum handlowe otoczone blokami. Coś chyba poszło nie tak. Ciekawe kiedy prywatni przewoźnicy przeniosą się do tego centrum przesiadkowego bo przy Sienkiewicza na obecnym placu gdzie są busy ma powstać kolejny blok. Choć nie wyobrażam sobie by pod moim blokiem był plac z busami i spalinami. No to nasze miasto jedyne w swoim rodzaju.

  • Bogdan dodano 3 lata temu

   Centrum przesiadkowe ma zastąpić zlikwidowany dworzec autobusowy, ma być miejscem do którego dojadą autobusy komunikacji podmiejskiej, a busy i autobusy przewoźników opuszczą nasze miejskie parkingi i ulice. Dobry gospodarz dba o to i tak trzymać. Autobusy komunikacji miejskiej podjeżdżały i będą podjeżdżały na Pl. Zdanowskiego bo tego otrzebują nasi mieszkańcy

 9. Ww dodano 3 lata temu

  No to coś jest nie halo by MPK objezdzalo dworzec PKP na około. A zresztą jaki gospodarz takie gospodarstwo i jego otoczenie.

  • @ww dodano 3 lata temu

   A dlaczego nie halo? Z jednej strony masz dworzec pkp, z drugiej pętlę / dworzec autobusowy. Jak to dla Ciebie dziwne, to co powiesz na trasę autobusu 123 w Warszawie, jadącego z jednej pętli przy Wschodniej na drugą pętlę, po drugiej stronie torów?

 10. Xd dodano 3 lata temu

  Po co ta tablica w wolce wisniewskiej ? Haha

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?