SPIN

Siedleckie Centrum Onkologii już działa

Aneta Borkowska czwartek, 18 października 2018, 17:01 Siedlce

Mazowiecki Szpital Wojewódzki wzbogacił się dziś o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Swoją działalność rozpoczęło Siedleckie Centrum Onkologii. To jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja o wartości blisko 112 mln zł powstała dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa mazowieckiego oraz środkom unijnym.

Podstawą działalności Siedleckiego Centrum Onkologii będzie diagnostyka i nowoczesne leczenie nowotworów kojarzące chemioterapię, radioterapię, chirurgię onkologiczną i terapie izotopowe. Co ważne jej uzupełnieniem będzie profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób nowotworowych, działania prozdrowotne o charakterze oświatowym i organizacja opieki onkologicznej w całym regionie. Ponadto, aby zapewnić w placówce najwyższą jakość leczenia, podpisano oficjalne porozumienie z Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Umowa o współpracy przewiduje wieloletnie wsparcie merytoryczne, wymianę wiedzy, szkolenia personelu medycznego i udział w badaniach naukowych.

Siedleckie Centrum Onkologii tworzą cztery oddziały szpitalne wyposażone w 21 łóżek każdy, przeznaczone do leczenia chorych w trybie stacjonarnym, kilkanaście stanowisk do chemioterapii dziennej, pracownia cytostatyków, duża przychodnia onkologiczna z poradniami specjalistycznymi oraz zakłady radioterapii i medycyny nuklearnej. Budynek ma cztery poziomy użytkowe o łącznej powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych. Powstałe na tej bazie oddziały szpitalne chirurgii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii zajmują dwie górne kondygnacje, zaś na parterze ulokowana jest część ambulatoryjna z poradniami specjalistycznymi. Przyziemie przeznaczono dla pracowni diagnostycznych i aparatów do napromieniania. Nowy obiekt połączono podziemnym tunelem z głównym zespołem budynków szpitala.

Szpital jako całość jest przygotowany do kompleksowej diagnostyki i skojarzonego leczenia nowotworów, przede wszystkim przewodu pokarmowego (żołądka, jelita grubego, odbytnicy i odbytu, trzustki, wątroby), piersi, płuc, nowotworów głowy i szyi oraz układu moczowo-płciowego u kobiet i mężczyzn na każdym etapie ich rozwoju.

Koszt całej inwestycji to ponad 112 mln zł. Finansowanie budowy odbywało się dwutorowo. Budowa, której koszt wyniósł ok. 56 mln zł – finansowana była z kredytu inwestycyjnego ze wsparciem z budżetu województwa mazowieckiego. Natomiast kwota potrzebna na wyposażenie została pozyskana ze środków unijnych oraz budżetu województwa mazowieckiego (wartość projektu ok. 55 mln zł, z czego 41, 5 mln zł to dofinansowanie z UE, a ponad 13 mln zł stanowią środki samorządu samorządu Mazowsza).

źródło i fot: Mazowiecki Szpital Wojewódzki

16 komentarzy

 1. Pawel dodano 3 lata temu

  A ten czarny pasozyt co tam robi???

  • siedlczanin dodano 3 lata temu

   jak tam trafisz to będziesz prosił o tego ,,pasożyta''

 2. Janek dodano 3 lata temu

  A kto będzie na tym oddziale leczył??? Podajcie nazwiska specjalistów:):):);)

 3. Xxx dodano 3 lata temu

  Oj sporo błędnych danych w tekście

 4. pacjent tego oddziału dodano 3 lata temu

  cudowna sprawa,w końcu nie trzeba jeździć gdzieś po województwie na naświetlania

  • ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

   Nie będzie się jeździć za pół roku, jak się uda postawić generator.
   Struzika na otwarciu nie było. Co to wróży?
   Nie lubi Siedlec.

 5. Anonim dodano 3 lata temu

  Jestem pacjentką onkologiczną po radykalnej mastektomii. Cieszę się, że w Siedlcach będzie dla mnie nowoczesna przychodnia onkologiczna z nowoczesnymi również urządzeniami. Rehabilitacja też? .

 6. Jarek dodano 3 lata temu

  Jeszcze dlugo długo. Nie bo to ściema tam nic nie ma to wyborcza kiełbasa tam nawet sprzętu do radioterapi nie ma

 7. obserwator dodano 3 lata temu

  Otwarcie przed wyborami. I…nic nie działa. Może coś ruszy w 2019r
  Po co taki lans i oszukiwanie ludzi

 8. do siedlczanin dodano 3 lata temu

  Po twoim komentarzu wnioskuje ze Ty ciagle na kolanach,a czarne pasozyty nie odpuszcza zadnej imprezy.Jaki byl jego wklad ?

  • Anonimowo dodano 12 miesięcy temu

   Jakbyś trafił na taki oddział to byś prosił każdego dnia o czarnego "pasożyta" …

 9. Marta dodano 3 lata temu

  Pani Aneto dlaczego napisała pani, że Siedleckie Centrum Onkologii już działa?, przecież Siedleckie Centrum Onkologii jeszcze nie działa!!!
  Kiedy będzie działało?, tego nikt nie wie!

 10. Pawel dodano 3 lata temu

  I po raz kolejny Aneta Borkowska tnie niewygodne.I znowu zrzucisz to na Spam?Znowu wpadlo I wpadlo?Wpadlo przeczytalam,ale ze to biskup klecha pasozyt nie bede ryzykowac swojej pracy. NIE MASZ JAJNIKOW ZEBY TO PUSCIS.

  • Aneta Borkowska dodano 3 lata temu

   Panie Pawle

   Po pierwsze owszem nie mam jajników, ale za to nie mam też już raka,
   Po drugie nie przypominam sobie abym przeszła z Panem na Ty,
   Po trzecie jakby Pan się choć odrobinę rozejrzał po SPINie to od piątku widnieje na stronie tekst, że nie akceptujemy ŻADNYCH komentarzy w ciszę wyborczą. I że wszystkie pojawią się w niedzielę po 21 (czyli dziś i tak też się stało). I mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć Panu co znaczy słowo "żadnych",
   Po czwarte – chyba Pana zmartwię… z tego co widzę bardzo by Pan chciał, ale Pana komentarze nie są ani kontrowersyjne, ani niewygodne. Naprawdę, aby takie były musi się Pan jeszcze sporo postarać. I co ma biskup do mojej pracy? Bo chyba o czymś nie wiem.

   Spokojnej nocy

 11. Ss dodano 3 lata temu

  Przecież nic nie działa Prezes K robi ludzi na szaro i pacjentów A kasa poszłaaa

 12. Pacjent dodano 3 lata temu

  To co otwarcie i co dalej Administracja wzięła kasę za przecięcie wstęgi i dla pacjentów kiełbasa wyborcza Kto pociągnie do odpowiedzialności ludzi z zdjęcia przecinających wstęgę Tylko pokazanie się przed mediami

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?