SPIN

Oficjalne wyniki na prezydenta, nazwiska radnych

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 października 2018, 15:12 Aktualnie, Siedlce

Znamy już oficjalne wyniki w wyborach na prezydenta miasta. Karol Tchórzewski z Prawa i Sprawiedliwości zdobył 42,01 procent (13 394 głosów), Andrzej Sitnik z Bezpartyjnych Siedlce 32,91 proc. (10 493 głosów), Magdalena Daniel z koalicji Lepsze Siedlce 20,89 proc. (6 661 głosów) oraz Marek Ciuhak z Kukiz15` niewiele ponad 4,19 proc. (1 335 głosów).

Wiemy też wstępnie jak mogą układać się siły w radzie miasta w Siedlcach:

PiS / STS: Henryk Niedziółka (1 217 głosów), Anna Sochacka (1 212), Grzegorz Chwedoruk (974), Maciej Nowak (891), Robert Chojecki (753), Iwona Orzełowska (692), Marta Sosnowska (674), Jerzy Myszkowski (639 głosów), Grzegorz Staręga (565), Robert Gryczka (521), Janusz Cabaj (519) i Teresa Sikorska (477).

Bezpartyjne Siedlce: Andrzej Sitnik (1 623), Andrzej Koc (773), Monika Polak (445), Robert Szczepanik (368), Roman Ignaciuk (368) i Marlena Puzia (347).

Lepsze Siedlce: Tomasz Araszkiewicz (976), Mariusz Dobijański (629), Piotr Karaś (719), Magdalena Daniel (805) i Krzysztof Chaberski (538). 

Ogółem w Siedlcach frekwencja wyniosła 54 procent. Najwyższą odnotowano w komisji obwodowej nr 8 (Społeczna Szkoła Podstawowa, ul. Józefa Mireckiego) –  63.66%. Tylko w dwóch w stu procentach oddane głosy były ważne.

65 komentarzy

 1. Anonim dodano 6 lat temu

  brawo p.Sitnik

 2. MARSON dodano 6 lat temu

  brawo p. Sitnik

 3. piotr dodano 6 lat temu

  Obronimy miasto przed Sitnikiem nieudacznikiem!

  • Daniel dodano 6 lat temu

   Piotr chyba bronimy miasto przed Tchórzewskim darmozjad który sie na tatusiu wybił

   • Joke dodano 6 lat temu

    A Jarek Wałęsa to na kim się wybił ? I inni z każdej dziedziny życia? To ich wina, że rodzice zajmują wysokie stanowiska w Państwie albo są znani ? Prostackim myśleniem jest to co prezentujesz.

    • OK dodano 6 lat temu

     Nie mam nic przeciwko, aby i u nas Karol podzielił los Jarka Wałęsy.

 4. v.s. dodano 6 lat temu

  P.Sitnik prezydentem Siedlec! Idziemy na wybory!

  • Bodo dodano 6 lat temu

   Nigdy Sitnik. To szkodnik i indolent ekonomiczny, brońmy się przed prymitywnym szkodnikiem

 5. dyżurny dodano 6 lat temu

  Teraz niektórzy pisowscy dyrektorzy w rozkroku… czy już się przenieść do Sitnika, czy jeszcze trzymać się pis… ha….ha

  • Siedlczanin dodano 6 lat temu

   Gdzie sięją … takie głupie myśli?

 6. Dan dodano 6 lat temu

  Panie Sitnik, niech się Pan nie poddaje. Trzeba walczyć!!!

 7. Pol dodano 6 lat temu

  Jesteśmy z Tobą Karol

 8. Tymek dodano 6 lat temu

  Karol Karol, jesteś młody, masz plan wygrasz

 9. Ewa dodano 6 lat temu

  Sitnik chyba chce jeździć służbowym passatem

  • Nieamowite! dodano 6 lat temu

   Pewnie już jako dziecko to sobie wymarzył.

 10. Nick dodano 6 lat temu

  "Tylko w dwóch w stu procentach oddane głosy były ważne." ??? Co to znaczy ?

  • Aneta Borkowska dodano 6 lat temu

   W pozostałych oddano po kilka głosów nieważnych. W dwóch komisjach wszystkie były ważne.

  • Ptak dodano 6 lat temu

   W wielu przypadkach ludzie specjalnie zaznaczaja więcej nie zostawiajac pustej kartki aby ktoś z komisji nie dostawil tego krzyzyka za nich

   • nie dodano 6 lat temu

    Nie pij więcej.

 11. dk dodano 6 lat temu

  Jestem zwolennikiem PO i z przyjemnością głosowałbym na p. Chaberskiego jako kandydata na prezydenta. Niestety skoro PO uznało, że lepszym kandydatem jest p. Daniel, to na nią nie glosowałem i PO i p. Krzysztof stracili 1 glos, a tak jak rozmawiam z ludzmi to nawet więcej. Teraz sympatykom PO pozostał już p. Sitnik bo innej alterantywy już nie ma.

 12. słaby dodano 6 lat temu

  kim jest Sitnik i co jakie ma sukcesy zawodowe ?
  takie przebudzenie co cztery lata i ferment
  na emeryturę Panie Sitnik czas

  • Jakie? dodano 6 lat temu

   Jakie sukcesy zawodowe miał W.K. 12 lat temu.
   Zaprojektował kila rowów do wykopania?

   • dz dodano 6 lat temu

    i to takich ,które ciężko teraz zasypać

  • Sowa dodano 6 lat temu

   Ja bym z przyjemnością głosował na Staśka Sowę, ale że takiego kandydata nie było więc nie głosowałem.

 13. hm dodano 6 lat temu

  Za Karolem stoi formacja, która wspólnie z koalicjantami przyniosła Polakom coś na stół, nie tylko puste obietnice jak poprzednicy. Wyprowadziła Polaków z nędzy a kraj wprowadziła do grupy krajów rozwiniętych. Szanuję Pana Sitnika, ale on może na razie zawalczyć tylko o siebie i swoje otoczenie. To jest za mało jak na prezydenta miasta.

  • xxx dodano 6 lat temu

   odstaw wódę i zioło albo zmień dilera

   • Eska dodano 6 lat temu

    Widać, że ty masz dużo do zaproponowania!

  • tereferekuku dodano 6 lat temu

   Ło matko boska. Co za zaściankowość. PiS wyprowadził Polaków z nędzy? wszyscy super i świętsi od samego papieża.

 14. Powtórka z 2014 będzie dodano 6 lat temu

  Pocieszy się tydzień i finalnie Karol rozdepcze go jak pchłę. Sitnik zwyczajnie słaby jest w sporty zespołowe. Sześciu radnych wprowadził? No to super – co drugi za chwilę wyląduje w PiS (być może) jak Tomczuk. A on przez kolejne 4 lata będzie po odrapanych kamienicach wieszał baner: Obiecałem i dotrzymałem słowa. Sorry, przez 5 lat.

  • Tomasz dodano 6 lat temu

   Dość trafna diagnoza! Zgadzam się nią.

 15. "co drugi za chwilę wyląduje w PiS" dodano 6 lat temu

  "co drugi za chwilę wyląduje w PiS"
  Nawet nie bardzo się wysilali by kupić ten towar.

 16. Anonim dodano 6 lat temu

  Nie licytujcie się ludzie, który kandydat lepszy, który jakie ma sukcesy. Niezależnie od tego kto będzie Prezydentem Siedlec w ogólnym układzie rządzenia krajem nie ma to żadnego znaczenia dla obywateli naszego miasta. Dlaczego ? Bo ktokolwiek będzie "rządził" Siedlcami, to korzyści będą tylko finansowego dla niego i rodziny, ewentualnie znajomych itd. Tak było , jest i będzie bo najważniejsze decyzje nie zapadają na sesjach w poszczególnych miastach gminach itd. To są ochłapy dla zachowania pozorów. Gdyby Polska i "polacy rządzący" Polską byli prawdziwymi Polakami, jako kraj bylibyśmy dzisiaj w innym miejscu, politycznie, gospodarczo i pod każdym innym względem. A tak dalej będziemy się kłócić kto lepszy , czy PO czy PiS czy inna "dobroczynna partia. Tym politykom tylko na tym zależy, oni i tak się dogadają w imię pieniądza. Amen

  • rodak dodano 6 lat temu

   z tą wypowiedzią się zgadzam

  • rodak dodano 6 lat temu

   z tą wypowiedzią kompletnie się nie zgadzam

 17. Tylko Karol dodano 6 lat temu

  Brawo Panie Karolu. Tak trzymać!!!

 18. Klasyk dodano 6 lat temu

  Trochę historii zawodowej Pana Sitnika i jego osiągnięć. Szkoła nr 7 opłakany stan po jego dyrektorowaniu, następnie dyrektor prywatnej szkoly na ul. prusa wywalony za doprowadzenie do tragicznego stanu finansowego, następnie Silownia Klonowa ta sama historia. Co to jest za menager????

 19. dudek dodano 6 lat temu

  Tylko KTchorzewski. Ma pomysl na miasto. Posiada doswiadczenie w zarzadzaniu budzetami iludzmi. Jesem przekonany, ze Jego wizja miasta spowodowalaby zmiane Siedlec. Do tego ma jasno sperecyzowane cele. Mam nadzieje, ze bedzie decysowal o moim miescie! trzymam kciuki!

 20. Andrzej z Sitnik dodano 6 lat temu

  Ktoś pisze że Karol wspomaga się swoim ojcem. Uważam że to nie jest źle że ma wsparcie ze strony ojca. Nasze miasto może tylko na tym zyskać. Nie bądźcie zawistni tylko otwórzcie oczy i przeliczcie to na korzyści dla miasta. Poza tym Karol ma plan, konkretny plan który chce zrealizować. Do mnie retoryka antypis nie przemawia. Głosujcie na Karola bo warto. Nie dajcie sobie wmówić prostych sloganów nie bo nie, bo z pis. Zacznijcie myśleć. Jeśli wygra sitnik to będzie stracone 5 lat. Miasto będzie stało w miejscu bo będzie trwało 5 letnie rozliczanie jak to miało miejsce na sesjach rady miasta. Gdyby Sitnik miał wpływ na decyzję w tym mieście nie było by nic.

  • kwik! dodano 6 lat temu

   Nie był. jeszcze żadnego rozliczania.
   Tacy dobrzy jesteśmy, a chcecie nas rozliczać.
   Dlaczego taki kwik?

 21. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Nie grajcie asem pik SZANOWNI PAŃSTWO! Wygra pan KAROL TCHÓRZEWSKI! Apeluje do pani Doktor i wierze, że poprze właściwego kandydata. Postawmy na młodość!!!

  • Jeśli dodano 6 lat temu

   Jeśli P. Doktor poprze PIS będzie tam gdzie była na początku poprzedniej kadencji.

  • i to dodano 6 lat temu

   dla dobra Siedlec

 22. Andrzej Pisowski dodano 6 lat temu

  Jakiś czas temu była w Siedlcach koalicja PO PIS "ZGODA", i to był bardzo dobry czas dla Siedlec!!! Czy stoi coś na przeszkodzie, żeby to powtórzyć? Jest wielu zacnych ludzi w PO, jak I w PIS!!! Panie i Panowie, dla dobra miasta zróbcie to!!!!!!!

  • Nie! dodano 6 lat temu

   Było i koniec.
   Wtedy "walec" to rozgliździł.
   Dlaczego zaczynacie Piszczeć?

 23. do hm dodano 6 lat temu

  …a kraj wprowadzila do grupy krajow rozwinietych…😂😂😂😂😂😂😂😂😂Nie moge!Ludzie.My jestesmy nie daleko od konca.

 24. Roman. dodano 6 lat temu

  Rak dalej toczy Siedlce… Zaczynał narastać powoli od małych układów, żony, notariusza co spółki miejskie na wyłączność obrabia, po promocję syna w miesiąc po objęciu teki… Rak toczy Polskę od "wyzwolenia"… Hitleryzm, sowietyzacja narodu i Upadek wartości robią spustoszenie… Nawet krzyż papieski sprzedawaliście psubraty… Teraz Wybory między dżumą i cholerą, podniecają tłuszczę… I tylko młodzieży żal co idzie na zatracenie i obcym służyć będzie, bo wy wypasione wieprze w czas pokoju nawet Matki byście się wyparli by tylko rwać swoje.. Przyjdzie na was czas i oby obcy tego nie rozsądził… A młodzieży na pociechę coś z Norwida 'Nasz Naród jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa lecz wewnętrznego ognia w sto lat nie wyziębi, Plwajcie na tę skorupę i wstąpcie do głębi…"…

  • ... dodano 6 lat temu

   z Mickiewicza

   • Roman. dodano 6 lat temu

    Taka drobna prowokacja, na odzew młodych:
    Adam Mickiewicz (z książki Dziady, część III), niemniej uzasadniona, Norwid herbu Topór mial 9 lat gdy widział Powstanie Listopadowe z okien domu w Warszawie… Na emigracji w Rzymie spotykał się z Mickiewiczem i Karsińskim. Znał się także ze Juliuszem Słowackim. W twórczości Norwida jest także ww. cytat. "konia z rzędem" temu kto go odnajdzie…

  • Siedlczanin dodano 6 lat temu

   idź do szkoły dziecię, ja cię uczyć każę ..

   • ... dodano 6 lat temu

    Adam Mickiewicz
    "Dziady cz. III"
    Scena VII
    Salon warszawski (fragment)

    WYSOCKI
    […] Nasz naród jak lawa,
    Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
    Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
    Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.

    Polecam lekturę w całości

 25. kemot dodano 6 lat temu

  Miałem piękne marzenie: Marzyłem o tym, aby w Siedlcach było tak jak w Pucku. Ani jednego PiS-owca w radzie miasta! Może następnym razem?

 26. Marines dodano 6 lat temu

  Stary Tchórzewski wypromował syna!! Po jego decyzji ministerialnej od przyszłego roku będziemy płacić za energię elektryczną 30% więcej!!! Decyzja należy do NAS, żeby była prawidłowa i przemyślana.

  • lech dodano 6 lat temu

   Człeku- niech rodzina Cie szybko zawiezie do Szpitala gdzie na głowe leczą.Bredzisz jak ma lo kto.tragedia

 27. Klasyk dodano 6 lat temu

  Jaki z Sitnika manager? Szkola nr 7 tragedia. Prywatna szkoła na ul. Mireckiego tragedia. Spa Klonowa tragedia. Czemu nie zrobione tych miejscach sukcesów zawodowych?

 28. Lech dodano 6 lat temu

  Zgoda i rozwój

  Życzyłbym siedlczanom – Prezydenta- K.Tchórzewskiego – mój kandydat i I Zastepcy Prezydenta-Daniel- kandydat żony.Połaczenie młodości z doświadczeniem to byłby kapitał Siedlec
  Niech przyszłość będzie lepsza.

 29. Artur dodano 6 lat temu

  Tylko sitnik

 30. Abc dodano 6 lat temu

  Sitnik na prezydenta

 31. II tura. dodano 6 lat temu

  II tura, Pan Karol rozjeżdża Pana Andrzeja. Siedlczanie wiedzą, że miastu potrzebny jest dalszy rozwój a ten zagwarantować może tylko Pan Karol Tchórzewski. To, że jest synem ministra to jest wielki plus. W Polsce jest 930 miast, myślę, że ludzie w każdym z nich chcieliby mieć swojego ministra. Siedlce mają, jak to się przekłada na rozwój, nie trzeba tłumaczyć nikomu kto zna się na gospodarce. To są atuty Siedlec. Tylko ludzie którzy nie mają nic do zaproponowania ani swojego programu, mogą sprawę ojca przedstawiać jako zarzut. Czy Pan Sitnik albo Pani Daniel nie mieli ojca? Czy gdyby był ministrem to źle czy dobrze? Nie dajmy sobie robić wody z mózgu! Minister to wielki plus dla Siedlec. Inne miasta wiele by dały, żeby mieć takiego obywatela a u nas opozycja robi z tego zarzut. Wygląda na to, że zależy im wyłącznie na zastoju i braku rozwoju. Nie potrafią stworzyć dobrego programu i zagwarantować jego realizacji. Skupili się więc na trollowaniu, krytykowaniu i próbie przedstawienia plusów jako minusy. Nie ma w tym logiki bo być nie może. Próbują grać na emocjach bo nic nie mają pozytywnego do zaoferowania! Mieszkańcy naszego miasta umieją jednak rozeznać co jest dla nich lepsze! Pokazali to w poprzednich wyborach. Czy rozwój i inwestycje/tunel, obwodnica, centrum przesiadkowe itd./, czy totalna demolka jaką nam prezentuje opozycja i nic nie będzie? Wybór jest prosty, Siedlczanie o tym wiedzą.

 32. Endriu dodano 6 lat temu

  Gratuluję Panu Andrzejowi Sitnik z Bezpartyjnych Siedlce w wyborze na Prezydenta Siedlec i życzę powodzenia w II turze.Pozdrawiam serdecznie…

 33. Osoba życzliwa Siedlcom dodano 6 lat temu

  A gdyby tak wszyscy się zjednoczyli i wybrali jednego kandydata na prezydenta Siedlec ? Czy jest to możliwe w naszym mieście ? Po co wtedy plakaty, banery,( za te pieniądze można by wspomóc szkołę, przedszkole, park siedlecki) , wystarczą ulotki – są tańsze. Proszę się zastanowić dla dobra miasta Siedlce, jego mieszkańców.

 34. Życzliwa Siedlcom dodano 6 lat temu

  Jeden kandydat ? Tak. Jest to możliwe w mieście ? Po co wtedy zbędne plakaty, banery,( za te pieniądze można odnowić np. nasz park ), wystarczą ulotki – są tańsze. Proszę się zastanowić dla dobra miasta Siedlce i jego mieszkańców.

 35. Życzliwa Siedlcom dodano 6 lat temu

  Jeden kandydat ? Tak. Jest to możliwe w mieście ?

 36. EMERYTKA dodano 6 lat temu

  Jeden kandydat ? Tak.

 37. Jan dodano 6 lat temu

  PROSZĘ OTWORZYĆ INTERNET I WYSTUKAĆ , GAZETA FINANSOWA KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI A KOPARA WAM OPADNIE ALE WY TO TAKI GATUNEK ŻE JAK KTOŚ W TWARZ PLUJE TO WY MÓWICIE ŻE DESZCZ PADA. ZAPOMNIEĆ O TEJ RODZINIE. amen

 38. sam dodano 6 lat temu

  Karol gwarantuje spokój i rozwój miasta, Andrzej demolkę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?