SPIN

Wdzięk i humor czy inteligencja emocjonalna? Wybory szefa rady miasta

redakcja piątek, 23 listopada 2018, 10:15 Siedlce

Potrafił swoim wdziękiem i humorem ożywić (atmosferę na sesji) po to, żeby dalej obrady toczyły się na należytym poziomie – mówił o Henryku Niedziółce Jerzy Myszkowski. – To osoba samodzielna w myśleniu, która w sporze z radnymi nie będzie wykorzystywała prokuratury – tak Mariusz Dobijański rekomendował Piotra Karasia na przewodniczącego rady miasta.

Przewodniczący rady miasta został ten sam. Radni zgłosili dwie kandydatury: Henryka Niedziółkę i Piotra Karasia. Na Henryka Niedziółkę (Siedleckie Towarzystwo Samorządowe) zagłosowało 12 radnych (cała koalicja: PiS+STS+Polska Razem Jarosława Gowina), a na Piotra Karasia (PO) 11 radnych (Bezpartyjne Siedlce + Lepsze Siedlce).

Radny Henryk Niedziółka pełnił w ostatniej kadencji funkcję przewodniczącego. Wywiązywał się z niej dobrze, można bardzo dobrze. Potrafił swoim wdziękiem i humorem tę atmosferę na sesji ożywić po to, żeby dalej obrady toczyły się na należytym poziomie i żeby przynosiły jak największe korzyści dla mieszkańców naszego miasta – mówił o Niedziółce radny Jerzy Myszkowski. – Jest on zawsze wybierany jako radny z jedną z największych liczb – dodał.

Ale … to nie jest prawda. W roku 2010 Niedziółka zdobył 491 głosów. Więcej od niego mieli: Adam Bobryk, Mariusz Dobijański, Piotr Karaś, Wojciech Kudelski, Mariusz Orzełowski i Anna Sochacka. W 2014 głosowały na niego 493 osoby. Lepszy wynik mieli: Grzegorz Chwedoruk, Piotr Karaś, Wojciech Kudelski, Andrzej Sitnik, Adam Tomczuk i Mariusz Orzełowski. W wyborach 2018 Niedziółka osiągnął drugi wynik. Więcej miał jedynie Andrzej Sitnik.

Długie lata spędzał w szkolnictwie, oświacie, edukacji. Jest wspaniałym, wzorowym mężem, kochanym dziadziusiem pięciorga wnucząt. Pan Henryk będzie sprawował funkcję przewodniczącego rady miasta godnie i z korzyścią dla miasta – zapewniał dalej Jerzy Myszkowski.

Do tych komplementów dołączyła radna Anna Sochacka, która jako najstarsza spośród wszystkich radnych poprowadziła początek sesji. – Chciałam dodać dla mieszkańców, że pan Henryk otrzymał największą liczę głosów na radnego: 1217, nawet mnie pobił o 5 głosów – mówiła. Na komentarze ze strony obecnych w sali osób, że najwięcej głosów zdobył Andrzej Sitnik, Sochacka powiedziała, że w przypadku kandydata na prezydenta to „trochę inaczej się liczy” i że taka osoba „ma zawsze bonus”.

Kandydaturę Piotra Karasia zgłosił Mariusz Dobijański. – Przewodniczący rady miasta to osoba, która powinna mieć nie tylko wyższe wykształcenie, ale też inteligencję emocjonalną. Inteligencję, dzięki której będzie potrafiła wczuć się w emocje wszystkich radnych – mówił Dobijański. – Chciałbym, żeby była to osoba samodzielna w myśleniu, która szuka konsensusu, a nie okazji, by dzielić. Oczekuję, że będzie to osoba otwarta na krytykę, nie obrażająca się i innych tylko dlatego, że głosują inaczej. Mam nadzieję, że będzie to przewodniczący, który w sporze z radnymi nie będzie wykorzystywał prokuratury, dlatego zgłaszam kandydaturę radnego Piotra Karasia.

Na wiceprzewodniczących wybrano, zgodnie z przewidywaniami Grzegorza Chwedoruka (13 głosów za, 6 przeciw i 4 wstrzymujące), Roberta Chojeckiego (12 głosów za, 8 przeciw i 3 wstrzymujące) i Macieja Nowaka (13 za, 2 przeciw i 8 wstrzymujących). W efekcie, cała składać się będzie z radnych, którzy w minionych wyborach startowali z listy PiS.

Tekst zaktualizowany

Fot. Tygodnik Siedlecki

3 komentarze

 1. y. dodano 3 lata temu

  No to teraz się zacznie zabawa prezydent vs część pisowska rady miasta…

 2. Ciekawostki dodano 3 lata temu

  1. Wolę Niedziółkę, Karaś to byłby bardzo zły wybór.
  2.W imieniu Bezpartyjnych mówi Dobijański z PO no to mamy zagadkę bezpartyjności stowarzyszenia Bezpartyjne Siedlce wyjaśnioną.

 3. ztejsamejstrony dodano 3 lata temu

  O inteligencji Przewodniczącego, zgłaszającego kandydata i kontr kandydata i biorących udział w dyskusji na sesji Rady Miasta, moja inteligencja i tak każe mi zamilknąć. Przepraszam, że podbiłem wątek.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?