SPIN

KSM świętuje 25-lecie

Aneta Borkowska piątek, 14 grudnia 2018, 12:44 Siedlce

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające przy parafii p.w św. Teresy w Siedlcach obchodzi 25-lecie. Gala Jubileuszowa rozpocznie się w sobotę o godz. 15.30. Wydarzenie będzie podzielone na dwie części.

– Na początek trochę historii i wspomnień bo będą zdjęcia i filmy z różnych wydarzeń – mówi ksiądz Błażej Mielcarek z parafii. – Później przejdziemy do części bardziej oficjalnej i o godzinie 17 będziemy wręczali podziękowania naszym darczyńcom, prezesom oddziałów, asystentom, aby w ten sposób podziękować im za te lata – dodaje.

Do KSM działającego przy parafii należy kilkadziesiąt osób, młodzież spotyka się raz w tygodniu.

– Chcemy formować młodzież, która poprzez cnotę, pracę, modlitwę będzie służyć Bogu i Ojczyźnie, zarówno tej dużej, ale też tej mniejszej, lokalnej. Staramy się dbać o wypracowywanie w człowieku empatii i wystarczy spojrzeć na ostatnie działania – tłumaczy ksiądz Mielcarek. – Młodzież w sklepach na terenie Siedlec zbierała żywność. To jest taki konkretny wyraz służby drugiemu człowiekowi. Dodatkowo nasza młodzież przygotowuje w tej chwili swoich rówieśników do sakramentu bierzmowania – dodaje.

Taki Jubileusz to nie tylko czas podsumowań, ale też czas planów, a tych Stowarzyszeniu nigdy nie brakuje.

– Chcemy w czasie ferii przygotować wyjazd dla młodzieży na narty do Czarnej Góry – zdradza Ks. Błażej. – Przygotowujemy się także do kolejnej zbiórki żywności dla naszych potrzebujących mieszkańców, ale też dla potrzebujących poza granicami na wschodzie – dodaje.

Przyłączyć się do KSMu można na dwa sposoby. Można być sympatykiem, wpierać, ale nie był pełnoprawnych człowiekiem, bo aby nim zostać potrzeba nieco wysiłku.

– Trzeba przejść dwa osobne szkolenia, na koniec są składane przyrzeczenia, każdy także dostaje legitymację, w której zawarte są zobowiązania i prawa. Szkolenia może to brzmi groźnie, ale po prostu chodzi o to by zapoznać się z tą wspólnotą, zasady jakimi powinien kierować się młody człowiek, który chce do niej należeć. Chętni mają poznać także cele jakie wspólnota przed nim stawa i postawy, które młody człowiek powinien przyjmować, aby powiedzieć o sobie że jest „kasemowiczem” na poziomie – dodaje ks. Mielcarek.

Spotkania KSM przy parafii p.w św Teresy odbywają się w piątki, rozpoczynają się o godzinie 18 mszą

fot. Facebook ks. Błażej Mielcarek oraz KSM przy parafii św. Teresy w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?