SPIN

Spotkanie świąteczne w Wiosce SOS

Aneta Borkowska piątek, 21 grudnia 2018, 16:59 Społeczeństwo

W Wiosce SOS w Siedlcach trwa spotkanie świąteczne. Bożonarodzeniowa atmosfera zgromadziła wokół wspólnego stołu pracowników, współpracowników, podopiecznych, wolontariuszy i przyjaciół. Wśród dźwięków kolęd i pastorałek łamią się opłatkiem i składają życzenia.

– Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wzruszający okres w całym roku, na który wszyscy niecierpliwie czekamy. Serduszka dzieci biją mocniej w oczekiwaniu na Mikołaja i błysk pierwszej gwiazdki – mówi jeden z wychowawców. – Przygotowania do świąt zaczynamy już na początku grudnia. Wysyłamy kartki świąteczne, robimy stroiki i ozdoby choinkowe, pieczemy pierniczki – dodaje.

Tradycyjne, coroczne spotkanie całej społeczności jest okazją, by przekazać sobie ciepło, wdzięczność, na chwilę zatrzymać się i pobyć razem. W tym roku obecni na uroczystości harcerze z siedleckiego Hufca ZHP „Podlasie” przekazali mieszkańcom Wioski Betlejemskie Światło Pokoju.

autor: Magdalena Błażejczyk, z-ca dyrektora ds. pedagogicznych

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?