SPIN

Druga strefa płatnego parkowania już niedługo

Aneta Borkowska czwartek, 17 stycznia 2019, 07:22 Siedlce

Za niecałe dwa miesiące w Siedlcach powstanie druga strefa płatnego parkowania. Tym razem w okolicy dworca PKP na placu Zdanowskiego. Zamontowane będą dwa parkometry, a miejsc będzie około 35.

– Będą tam też miejsca nieodpłatne, przy pomniku kolejarzy, tam też jest około 30 miejsc, za które przez około 5 lat nie możemy pobierać opłaty – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Paweł Chazan.

Opłaty będą identyczne jak w strefie nr 1 czyli przy urzędzie miasta. Za pierwsze pół godziny będzie to złotówka, po godzinie 2 złote itd.

– Oczywiście jeśli ktoś się na chwilę tam zatrzyma, by dajmy na to kogoś wysadzić na to nikt nie będzie za to pobierał opłaty – tłumaczy Chazan. – Jednak jeśli ktoś się zatrzyma, by odprowadzić bliską osobę na pociąg to myślę, że ta złotówka to chyba nie jest zbyt wygórowana cena – dodaje.

Abonament na jedną strefę będzie uprawniał także do parkowania samochodu w drugiej. Strefa ma poprawić bezpieczeństwo w okolicach dworca.

– Pod dworcem jest bałagan. Policja ma ciągle zgłoszenia od mieszkańców, którzy nie mogą wysiąść z autobusu, bo cały przystanek jest zastawiony – przyznaje naczelnik wydziału dróg Wojciech Cylwik. – Jest też druga sprawa. W momencie gdyby straż pożarna musiała prowadzić jakąś akcję ratunkową to w tej chwili ma utrudniony dojazd. W strefie parkowanie jest uporządkowane, bo samochodów nie można sobie stawać dowolnie tak jak teraz – dodaje.

Poza tym wprowadzenie strefy ma także czynnik ekonomiczny. Strefa ma „zmusić” siedlczan do korzystania z nowego bezpłatnego parkingu po drugiej stronie torów. Jeśli nie będzie na nim odpowiedniej liczby parkowań miasto będzie musiało zwrócić część unijnej dotacji jaką otrzymało na budowę.

15 komentarzy

 1. Ja dodano 5 lat temu

  Za chwile pojawią się problemy z rozróżnieniem, kto jeszcze wysadza, a kto już parkuje. Może sensowniej byłoby podzielić na strefę parkingową i tzw. Kiss&Ride?

 2. roz dodano 5 lat temu

  Jakich siedlczan? Połowa samochodów ma rejestracje spoza miasta.
  W końcu będzie normalnie.

 3. Przemek dodano 5 lat temu

  nareszcie 😉 dlaczego tak późno ?????????

  • Bo musiał odpowiedni człowiek temat parkowania podjąć dodano 5 lat temu

   🙂

 4. buduj i płać dodano 5 lat temu

  Czy ktoś mi pobuduje parking na swojej działce, dla moich klientów?
  PKP zarabia na biletach zakupionych przez podróżnych, a miasto kosztem nie podróżujących buduje dla PKP parkingi – to jest gospodarność !

 5. zenek dodano 5 lat temu

  Czego się nie robi aby zapełnić miejsca na parkingu za torami. Powiedzcie to ludziom wprost i bez ogródek

  • y. dodano 5 lat temu

   Ależ to już było powiedziane wprost i bez ogródek – strefa parkowania ma zmusić leniwe grube dupska do parkowania za torami, aby wyrobić normę, dzięki czemu nie trzeba będzie zwracać dofinansowania UE.

 6. aba dodano 5 lat temu

  zaczynają się podwyżki dla siedlczan – brawo sitnik

 7. Mieszkaniec dodano 5 lat temu

  A co z ulicą Kilińskiego? Mieszkańcy nie mogą zaparkować pod własnymi blokami i kamienicami bo WSI zostawi auto i jedzie pociągiem do Warszawy…

  • king dodano 5 lat temu

   własne to jest Twoje mieszkanie w tej kamienicy (o ile nie jest komunalne a Ty nie jesteś tylko najemcą) – ulice niezależnie gdzie są własnością wspólną – niezależnie czy na Kilińskiego czy na Orężnej – i wszyscy mają do nich dokładnie takie same prawa

  • doros dodano 5 lat temu

   Każdy może wykupić sobie parking pod blokiem lub na terenie osiedla. Jak się ma samochód to trzeba o tym myśleć jak się mieszkanie kupuję, a nie szukać winowajcow w WSI czy innych rejestracjach.

 8. ztejsamejstrony dodano 5 lat temu

  Taki półśrodek a może i ćwierć, jak ktoś wcześniej napisał. Kiedy Piłsudskiego, kiedy Kilińskiego? Stoją właściciele pod swoimi sklepami a klient niech szuka. W całym "centrum " wprowadzić płatne postoje Do pół godziny za złotówkę a dłużej niech będzie i trzy, jak po szpitalem. Przepraszam, pod szpitalem 15 min. jest za darmo a pół godziny jak godzina za trzy złote.

 9. trochę zdegustowany dodano 5 lat temu

  jak to idzie ? Siedlce miasto przyjazne czy jakoś tak – chyba tylko na papierze

 10. Xxx dodano 5 lat temu

  Niedługo wszędzie będą parkingi płatne ale dziury jak były to i pozostaną wysoki krawężnik ale płatne

 11. tutejszy dodano 5 lat temu

  Spokojnie, obecnie parkujący przeniosą na ul. Kilińskiego, która i tak od rana do późnego wieczora jest oblegana przez samochody osób głównie dojeżdżających do pracy w Warszawie i Mińsku Maz., a mają nowo pobudowany parking.
  Proszę postawić parkometry nie tylko na placu Zdanowskiego ale też przy ulicach w koło PKP np. Kilińskiego (odcinek od ronda z kościołem Garnizonowym, a ul. Kolejową). Może wtedy "przyjezdni" zaczną korzystać z miejsc dla nich przeznaczonych!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?