SPIN

Eko-budżet wygrywa sektor czwarty

Aneta Borkowska wtorek, 22 stycznia 2019, 12:39 Siedlce

Ścieżka rowerowa przy ulicy Plażowej powstanie w ramach drugiej edycji eko-budżetu w Siedlcach. Wygrał sektor czwarty, a więc to tam mieszkańcy najlepiej segregowali odpady w ubiegłym roku.

Inwestycja jest warta 100 tysięcy złotych i wykona Zakład Utylizacji Odpadów. Z końcem drugiej edycji wystartowała trzecia. Do wygrania będą:

– w sektorze I: solarne stacje ładowania telefonów, budowa oświetlenia ledowego przy ulicy Sobieskiego oraz modernizacja skweru Jana Pawła II,

– w sektorze II: pumptrack przy Jana Pawła II, tablice dynamicznej informacji pasażerskiej przy ulicy Poniatowskiego oraz zestaw do skoków o tyczce,

– w sektorze III: wymiana oświetlenia na ledowe (ulice: Żuławska, Romanówka, Unitów Podlaskich), siłownia zewnętrzna z oświetleniem przy ulicy Grabianowskiej oraz sensoryczny plac zabaw dla dzieci na terenie SP nr 8,

– sektor IV: rodzinna strefa relaksu nad zalewem, doświetlenie ulicy Piaski Zamiejskie oraz chodnik przy ulicy Dylewicza.

Już dziś zostanie uruchomiona platforma do głosowania na stronie ZUO. Przypomnijmy eko-budżet to jedno z działań spółki, które ma zachęcić mieszkańców do segregacji.

fot. ZUO (wygrana inwestycja w pierwszej edycji eko-budżetu)

6 komentarzy

 1. Nie wiedzą nic! dodano 3 lata temu

  "Wygrał sektor czwarty, a więc to tam mieszkańcy najlepiej segregowali odpady w ubiegłym roku. "
  "Już dziś zostanie uruchomiona platforma do głosowania na stronie ZUO"

  Nie jest to prawda, że w tym sektorze najlepiej segregowano śmieci. Wygrał sektor, który otrzymał najwięcej głosów.
  Zuo gdyby wiedziało gdzie jest jest najgorzej z segregacją podjęło by z UM odpowiednie kroki. Tu nikt nie wie nic.

  • y. dodano 3 lata temu

   Każdy się mądrzy, a nikt nawet na stronę ZUO nie wszedł. Jest tam napisane jasno, że ZUO mierzy i aktualizuje współczynniki segregacji odpadów i na ich podstawie zostaje wyłoniony zwycięski sektor.

   Głosowanie z kolei dotyczy wyboru inwestycji, która ewentualnie będzie realizowana – wybiera się po jednej propozycji w każdym sektorze.

   http://zuo.siedlce.pl/glosowanie

 2. Katarzyna dodano 3 lata temu

  A czy to prawda, że ZUO odbiera śmieci od nowej Pani Prezes, mimo że ta zamieszkuje w Gminie Wisniew?

 3. Konrad Kacprzak dodano 3 lata temu

  Zgodnie z Regulaminem Eko Budżetu, wygrał sektor, który najlepiej segregował odpady w danym roku. W głosowaniu mieszkańcy wybrali jedynie inwestycję, która ma być zrealizowana.

 4. y. dodano 3 lata temu

  Kosmiczne te nowe propozycje: pumptrack, zestaw do skoków o tyczce… Najbardziej racjonalny wydaje się być sektor III. Sektor IV, tzn. zalew jest już z kolei przeładowany ludźmi – atrakcje i miejsca rekreacji powinny być rozłożone równomiernie w całym mieście.

  • y. dodano 3 lata temu

   Chociaż po dłuższej chwili namysłu stwierdzam, że pumptrack to nie jest wcale kosmiczny wynalazek i jak najbardziej ma sens 😉

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?