SPIN

„Mit poszukiwania esencji” – spotkanie w Weroniką Mliczewską

Aneta Borkowska środa, 6 marca 2019, 06:57 Społeczeństwo

Weronika Mliczewska będzie gościem 41 spotkania VITOexTrEAM. Tym razem będzie można usłyszeć dlaczego niektórzy są gotowi wyruszyć z biletem w jedną stronę na drugi koniec świata.

W poszukiwaniu odpowiedzi na jakie pytania chcemy znieść niewygody, trudy i zagrożenia? Tym razem odpowiedzi udzieli nam nie podróżnik, lecz członkowie plemion i grup rdzennych z Papui, Meksyku lub Amazonii. Będziemy poszukiwać Mistrza i zabijać go. Będziemy przekraczać granice strachu w spotkaniu z „Tym Obcym”. Będziemy zastanawiać się, gdzie egotyczna reprezentacja szamanów w pióropuszach gubi sens odkrywania wgłąb, a gdzie możemy dotrzeć sami, nie ruszając się z miejsca. Czy trzeba wyruszać na drugi koniec świata, by doświadczyć zmiany? O tym, dlaczego nie zawsze warto ,,szukać siebie”, lecz znajdować doświadczenia podróży każdego dnia. Zapraszamy Was w podróż w kosmos! Nie dalej, nie bliżej! Tak, w kosmos!

Weronika Mliczewska – antropolog i reżyser. Od ponad dziesięciu lat podróżuje z kamerą do ludów rdzennych. Przywozi pradawne techniki, by wzbogacać nasze rozumienie codzienności. Autorka książki o współczesnych Majach pt. „Na początku jest koniec. Na szlakach duchowości Majów”.

Spotkanie 28 marca o godzinie 18.00 w Siedlcach przy ul. Prusa 12 (aula Instytutu Biologii UPH). Wstęp bezpłatny.

źródło: VITOexTrEAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?