SPIN

Spektakl dla dzieci „Wiosenny wianek”

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 marca 2019, 07:42 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 22 marca o godz. 9., 11. i 12.30 na spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Banasiów „Wiosenny wianek”.

Marcowe Słońce z trudem pokonuje nieboskłon. Chciałoby wspiąć się wyżej i dłużej spacerować po niebie, ale na to nie pozwoli paskudna, zimowa Noc, która wskakuje mu na kark i wypędza za horyzont. Mazurek, leśny ptaszek, choć przyzwyczajony do zimna i mrozu, też już chciałby wygrzać się na słonku i umyć skrzydełka w ciepłej kałuży. Zając, który chciałby zostać ptaszkiem, tęskni za świeżą, soczystą trawką, a biednej dziewczynce o imieniu Wisienka, tylko Słońce może wskazać drogę do domu. Niestety, Noc razem z Biedą opanowały świat. Zbliża się dzień decydujący. Dzień walki Dnia z Nocą. O tym kto zwycięży zadecyduje Wiosna. Tylko gdzie ona jest? Dlaczego nie nadchodzi? Czy zawsze będzie panowała zimowa Noc? Czy w tym roku nie będzie Świąt Wielkanocnych? O tym, o przygotowaniach do Świąt opowiada bajka pt.”Wiosenny wianek”.

napisał: Wojciech Banaś / muzyka: Aleksander Musiałowski / producent: Agnieszka Banaś

Zgłoszenia przyjmują Jadwiga Skup i Robert Radzikowski tel. kom. 797 199 347 i 698 176 243 Wypełnioną kartę zgłoszenia należy wysłać na adres edu1@ckis.siedlce.pl

reklama CKiS

Możliwość komentowania jest wyłączona.