SPIN

Kolejne łóżka rehabilitacyjne dla Caritas

Aneta Borkowska piątek, 22 marca 2019, 15:48 Społeczeństwo

29 łóżek rehabilitacyjnych z Flamatt w Szwajcarii zasiliło Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Sprzęt dotarł już do Siedlec, Białej Podlaskiej, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Włodawy.

dav

Na łóżka od dawna jest bardzo duże zapotrzebowanie. – Ludzie zapisują się na listę rezerwową, a my oddzwaniamy, kiedy dostajemy kolejne łóżka – mówi Danuta Olichwirowicz, koordynator CDS WSR.

Łóżka są sprawne, wielofunkcyjne i elektronicznie sterowane – łatwo jest podnieść zarówno głowę i nogi pacjenta, jak również całe łóżko do góry lub do dołu. – To pomoc zarówno dla chorego jak i osób opiekujących się nim – dodaje D. Olichwirowicz.

Sprzęt został pozyskany dzięki, trwającej od kilku lat, współpracy z Fundacją „Hilfe und Beistand” prowadzoną przez Zakon Kawalerów Maltańskich w Szwajcarii.

Więcej informacji: Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w: Siedlcach (tel. 513-077-966).

źródło: Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?