SPIN

III spotkanie Ósemkowiczów

Aneta Borkowska środa, 27 marca 2019, 11:12 Społeczeństwo

„Ósemkowicze” z tej trochę zapomnianej przez siedlczan szkoły spotkają się już po raz trzeci. Podczas uroczystości na terenie starej szkoły (teraz gospodaruje tam społeczna szkoła prowadzona przez Stowarzyszenie STO) zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa.

Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 10. przy Mireckiego 28, będzie krótkie zwiedzanie szkoły (jest tam sztandar i ósemkowy kącik pamięci), a od godz. 11:30 do 15:30 spotkanie przeniesie się do auli przy MSCDN i Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach przy ul. Asłanowicza 2.

W programie spotkania część oficjalna oraz skromny poczęstunek przy kawie i herbatce, ciastkach i wspomnieniach.

„Szkoła funkcjonowała w Siedlcach od 1938 roku do 1983/1984 roku i zniknęła. Nigdy nie została rozwiązana, nie ma dokumentów o likwidacji szkoły. W listopadzie 2018 roku (roku świętowania 100 lecia odzyskania Niepodległości) minęło 80 lat od uroczystego otwarcia Szkoły Powszechnej nr 8 przy ulicy Mireckiego, jak czytamy w książce Antoniego Wintera o tamtych czasach w naszym mieście, szkoły, której „budynek pod względem rozmiarów miał przewyższać istniejące do tamtych czasów budynki szkolne w Siedlcach. Ciągle też poszukujemy osób związanych ze szkołą – ich wspomnienia bardzo cenne dla naszych dalszych działań.”

Barbara Mileszczyk, zarząd Stowarzyszenia Nasza Stara Ósemka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?