SPIN

Szer. Barbara Jóźwiak pierwsza w półmaratonie

Aneta Borkowska poniedziałek, 6 maja 2019, 12:53 Społeczeństwo

Mieszkanka Siedlec, żołnierz 53 blp 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Półmaratonie.

Szer. Barbara Jóźwiak w miniony weekend wzięła udział w Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w Półmaratonie, które odbyły się w ramach 7. PKO Białystok Półmaraton.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięli w niej udział biegacze reprezentujący dziewięć Brygad Obrony Terytorialnej z całej Polski. Szer. Jóźwiak o podium walczyła z reprezentantką 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która zajęła 2 miejsce, natomiast na 3. miejscu uplasowała się biegaczka z 11 Małopolskiej BOT. Trasę półmaratonu, czyli ponad 21 km, Barbara pokonała w czasie 01:36:29, co zaowocowało najwyższym miejscem na podium.

To nie pierwszy medal szer. Barbary Jóźwiak

– Biegam od 5 lat, ale profesjonalnie trenuję dopiero od 3, bieganie to moja pasja, jest dla mnie jak tlen, bez którego nie mogę żyć. Za swój największy sukces uważam ukończenie ekstremalnego biegu we Włoskich Dolomitach, 26 godzin biegu, 120 km trasy górskiej, czasem aż brakowało mi tlenu, to była walka z samą sobą, z własnymi słabościami. Mimo wielu sukcesów na arenie sportowej za swój największy sukces i tak uważam moje 4 wspaniałe córki, ich wychowanie to dopiero wyzwanie i ekstremalne doświadczenie… – żartuje szer. Jóźwiak

Jakie plany na przyszłość?

– Cały czas trenuję i startuję w różnego rodzaju biegach, ale obecnie moje myśli skupione są wokół 14 lipca, wtedy to nastąpi jeden z ważniejszych momentów w moim życiu, tego dnia odbędzie się moja promocja na pierwszy stopień oficerski – z uśmiechem informuje Barbara.

autor: Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?