SPIN

Szymon Hołownia w Siedlcach

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 maja 2019, 12:08 Społeczeństwo

Szymon Hołownia będzie gościem 43 spotkania VITOexTrEAM, które 21 maja o godz. 17.30 w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa.

Spotkanie będzie dotyczyło jego najnowszej książki „Boskie zwierzęta”. Szymon będzie mówił między innymi o tym czy zwierzęta idą do nieba, czy mają współtworzyć z nami świat czy nam służyć, dlaczego mamy mało czasu, żeby chronić naszą planetę. Tematy, które się pojawią to miedzy innymi konsumpcjonizm, zagrożenie ziemi, wegetarianizm i wiele wiele innych.

Szymon to polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Na koncie ma również nagrodę „Ślad”, MediaTory, „Wiktora Publiczności”. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw dziecka”. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

źródło: VITOexTrEAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?