SPIN

Pościg za samochodem, ranni policjanci

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 czerwca 2019, 11:53 Aktualnie

Wczoraj (23 czerwca) po godz. 19 do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarła informacja, że w kierunku Siedlec jedzie auto, w którym prawdopodobnie znajdują się papierosy z przemytu.

Policjanci pełniący służbę w Ujrzanowie zauważyli poszukiwane audi. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania auta. Kierowca jednak zignorował polecenie zatrzymania i z dużą prędkością zaczął uciekać trasą K2 w stronę Warszawy. Policjanci podjęli pościg za uciekającym samochodem. W tym czasie dyżurny KMP w Siedlcach skierował w to miejsce kolejne patrole. Kierowca audi widząc w Starych Iganiach nadjeżdżający radiowóz gwałtownie zawrócił i kontynuował ucieczkę jadąc chodnikiem. Później zjechał na jezdnię i w trakcie zawracania uderzył z całym impetem w nadjeżdżający radiowóz.

Mężczyzna dalej uciekał. W Gręzowie utracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. Został zatrzymany przez policjantów. Zatrzymany kierowca audi, to 27-letni mieszkaniec woj. lubuskiego. W samochodzie przewoził 10 tys. paczek papierosów z przemytu. W samochodzie znaleziono także kilka tablic rejestracyjnych wyglądających jak oryginalne. Jak się też okazało audi miało założone tablice rejestracyjne zarejestrowane na inny samochód.

W wyniku zderzenia obrażenia odnieśli dwaj policjanci KMP w Siedlcach. Obaj zostali przewiezieni do szpitala. 27-latek trafił do policyjnej celi. Po zgromadzeniu materiału dowodowego zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska / Fot. KMP Siedlce/Tygodnik Siedlecki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?